Wrocław: Danie dla Seniora – wsparcie dla potrzebujących i wrocławskiej gastronomii

1 maja ruszyła akcja „Danie dla Seniora”, która łączy chęć pomocy osobom starszym i wsparcie dla wrocławskiej gastronomii. Wystarczy zamówić smaczny posiłek w restauracjach, które dołączyły do akcji. Wówczas część kwoty z każdego zamówienia zostanie przeznaczona na przygotowanie specjalnego dania dla seniorów. Innym rodzajem wsparcia jest możliwość ufundowania, czyli „zawieszenia” obiadu dla seniora.

Wrocławskie restauracje w okresie pandemii są w ciężkiej sytuacji, jednak wciąż włączają się w akcje pomocowe. „Danie dla Seniora” to pomysł na to, jak w obecnym czasie pomóc osobom potrzebującym i jednocześnie wrocławskim lokalom gastronomicznym. Jest to wspólna inicjatywa Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego oraz wrocławskich restauracji „Przystań” i „Pod Papugami”, łącząca w sobie ideę pomocy najsłabszym. Pomysłodawcy zapraszają kolejne restauracje i lokale gastronomiczne, które chciałyby się włączyć w tę akcję, do wspólnego działania.
Wrocławianie w akcji „Danie dla Seniora” mogą wziąć udział na dwa sposoby. W pierwszym wystarczy po prostu zamówić sobie posiłek. Część kwoty z każdego zamówienia zostanie przeznaczona na obiad dla seniora. W sumie pięć zamówień złoży się na jeden obiad dla seniora. Drugim sposobem jest zamówienie posiłku specjalnie z myślą o seniorze w potrzebie. To tzw. zawieszony obiad. Idea zawieszania – najczęściej kawy – od paru lat jest obecna we Wrocławiu, z góry płacimy za kogoś kogo nie stać na posiłek czy kawę. Koszt zawieszonego obiadu (25 zł), zostanie doliczony do naszego rachunku.
„Danie dla Seniora” to pełnowartościowy, ciepły obiad przygotowany specjalnie z myślą o osobach starszych. Nie będzie go w karcie, natomiast kucharze zadbają o to, by były to dania smaczne i zdrowe, a porcja dopasowana do potrzeb seniorów.
Zarówno restauracja „Przystań”, jak i „Pod Papugami” zobligowały się do przygotowania co najmniej 10 posiłków tygodniowo. To, ile dodatkowych obiadów pojedzie do seniorów, zależy od klientów. Na bieżąco będziemy informować o tym, ile obiadów udało się przygotować dla seniorów.
Wrocławskie restauracje i lokale gastronomiczne, które chciałyby dołączyć do akcji „Danie dla Seniora” proszone są o kontakt pod adresem: daniedlaseniora@wcrs.wroclaw.pl.
Objęci pomocą zostaną najstarsi mieszkańcy Wrocławia, których sytuacja zdrowotna i materialna jest bardzo trudna, szczególnie w czasach pandemii.
Akcja „Danie dla Seniora” działa w ramach kampanii WCRS „Świeć przykładem”, której celem jest promocja i upowszechnianie pozytywnych zachowań społecznych w czasie pandemii. Symbolem kampanii jest postać Pana Neona, którego wrocławianie kojarzą z budynku naprzeciwko Dworca Głównego.


 

Źródło: mat. pras.