Koronawirus w Polsce: Amica wspiera domy pomocy społecznej

Lista instytucji potrzebujących wsparcia w tak trudnym czasie walki z chorobą COVID-19, jest bardzo długa. Znajdują się na niej również domy pomocy społecznej oraz placówki opiekuńczo-wychowawcze, których specyfika sprzyja rozprzestrzenianiu się koronawirusa wśród ich podopiecznych. Grupa Amica wysyła pomoc do kolejnych zagrożonych chorobą placówek z Wielkopolski.
Choroba nie oszczędza nikogo i atakuje domy pomocy społecznej, których mieszkańcy są szczególnie narażeni na działanie COVID-19. Ponadto charakter placówek sprzyja szybkiemu rozprzestrzenianiu się wirusa, co w połączeniu z wiekiem osób tam przebywających sprawia, że stosunkowo wysoka jest również w tej grupie śmiertelność. Pracownicy domów pomocy społecznej chcąc zminimalizować możliwość zarażenia pensjonariuszy stosują reguły bezpieczeństw, jak np. zmiany personelu co pół miesiąca. Przez 15 dni opiekunowie zostają razem z pacjentami w zamknięciu. Zagrożone są również inne placówki opiekuńczo-wychowawcze, jak domy dziecka.
Z tego powodu Grupa Amica odpowiedziała na prośbę wiceprezydenta Poznania Jędrzeja Solarskiego  i pomogła dostarczając niezbędny sprzęt AGD do poznańskich jednostek polityki społecznej. Przekazano łącznie 27 urządzeń – 10 kuchenek mikrofalowych, 7 czajników, 5 pralek, 3 lodówki, jedną zmywarkę i toster.
– Zależy nam na tym, by dary, jakie kierujemy do domów pomocy społecznej, były trafione, dlatego odpowiadaliśmy na konkretne potrzeby i podpowiedzi od lokalnych władz. Jako firma ściśle związana z Wielkopolską, pomocy takiej udzieliliśmy przede wszystkim placówkom z naszego regionu. Podziwiamy opiekunów osób schorowanych i starszych oraz doceniamy ich za codzienne poświęcenie. Nasze wsparcie podyktowane było tym, że obecnie ich pracę dodatkowo utrudnia, a czasem też wydłuża, zagrożenie epidemiczne. Brak sprzętów AGD w takiej sytuacji był dla nich utrudnieniem, więc cieszymy się, że mogliśmy pomóc – powiedział Henryk Szlachetka, dyrektor ds. ochrony Grupy Amica, organizujący wysyłkę darów dla DPS-ów.
Sprzęt AGD otrzymały następujące poznańskie placówki: DPS im. bł. Edmunda Bojanowskiego, DPS Ugory, Ośrodek dla Bezdomnych nr 1, Centrum Wspierania Rodzin Swoboda, Dom Dziecka nr 2, Dom Dziecka nr 3, Rodzinny Dom Dziecka nr 1.
Wcześniej pralkę i lodówkę otrzymał Dom Pomocy Społecznej w województwie podkarpackim, w miejscowości Nowa Dęba. Placówka podziękowała firmie z Wielkopolski na własnej stronie internetowej – Jesteśmy wdzięczni za okazaną pomoc i pamięć w trudnych sytuacjach… Sprzęt został przekazany na prośbę Sekretarza Stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości, Marcina Warchoła.
***
Grupa Amica to wiodący europejski producent sprzętu gospodarstwa domowego z ponad 70-letnim doświadczeniem. W ofercie posiada pełną gamę inteligentnych urządzeń dużego i małego AGD, wyróżniających się przemyślanymi, użytecznymi rozwiązaniami, najnowszą technologią i nowoczesnym designem. Jednym z filarów strategii rozwoju firmy jest inwestowanie w rozpoznawalne marki lokalne. W portfelu grupy znajdują się marki Amica (Europa Środkowa i Zachodnia), Hansa (Europa Wschodnia), Gram (Skandynawia) oraz CDA (Wielka Brytania) i Fagor (Hiszpania). Na całym świecie zatrudnia ponad 3 tysiące osób, dzięki którym dostarcza do klientów na ponad 70 rynkach na świecie ponad 5 milionów urządzeń rocznie. W 2018 roku skonsolidowany obrót grupy wyniósł ponad 750 mln EUR.


 

Źródło: Biuro Prasowe Amica