Sąsiedzka pomoc na Bobrowieckiej w walce z COVID-19

2000 maseczek chirurgicznych trafiło do Zakładu Opieki i Rehabilitacji Mokotów przy ulicy Bobrowieckiej 9a w Warszawie, prowadzonego przez Akademickie Centrum Medyczne. Maseczki będą stanowiły element ochrony osobistej personelu i podopiecznych placówki. Środki ochrony indywidualnej przekazała Spectra Development – deweloper, który przy te samej ulicy wybudował kompleks budynków biurowo-mieszkalnych.
– Jesteśmy świadomi powagi sytuacji związanej z epidemią COVID-19. Nasi pracownicy w większości pracują bezpiecznie w swoich domach. Poruszyła nas jednak ciężka sytuacja w domu opieki, instytucji znajdującej się naprzeciwko siedziby naszej firmy. Dlatego zdecydowaliśmy się przekazać tej placówce 2000 maseczek chirurgicznych, które pomogą w zabezpieczeniu personelu i pacjentów oraz zachowaniu podwyższonego reżimu sanitarnego w placówce. Zakładowi pielęgnacyjno-opiekuńczemu przekazaliśmy cześć naszego zapasu. Uważamy, że w sytuacjach takich jak ta, powinniśmy wzajemnie się wspierać – powiedział Dariusz Sokołowski, Prezes Zarządu Spectra Development.
W imieniu pacjentów i pracowników personelu medycznego dziękujemy za uzyskane wsparcie w postaci środków ochrony. Jesteśmy wdzięczni za okazaną pomoc. W dniu wczorajszym środki zostały rozdysponowane. Wkrótce opublikujemy listę darczyńców na naszej stronie internetowej – powiedział Patryk Gruszczyński, przedstawiciel Akademickiego Centrum Medycznego.


 

Źródło: Tauber Promotion