BNP Paribas wspiera akcję Stowarzyszenia mali bracia Ubogich. Bank podaruje seniorom wielkanocne zakupy

BNP Paribas przekazał darowiznę na rzecz Stowarzyszenia mali bracia Ubogich. Pieniądze zostaną przeznaczone na wielkanocne koszyki – zestawy najpotrzebniejszych produktów spożywczych. Dary trafią do podopiecznych stowarzyszenia – samotnych, często schorowanych i niepełnosprawnych seniorów.
Pomoc trafia do seniorów, których codzienność była niezmiernie trudna również przed pandemią. W czasie Świąt, które ze względu na zagrożenie epidemiczne będą niecodzienne dla nas wszystkich, to właśnie osoby starsze, chore i samotne najbardziej potrzebują troski i poczucia wspólnoty.
– Wielu seniorów to osoby samotne, a część z nich, ze względu na problemy ze zdrowiem, jest zdanych wyłącznie na bliskich. Z powodu pandemii i ograniczeń w przemieszczaniu się, ich sytuacja stała się jeszcze trudniejsza. Inicjatywa Stowarzyszenia mali bracia Ubogich to odpowiedź na potrzeby tych, którzy często są już zbyt słabi, by prosić o pomoc. Cieszę się, iż Bank dołączył do akcji i zachęcam wszystkich do wspierania seniorów w trudnym okresie– mówi Joanna Mielczarek Dyrektor Stowarzyszenia mali bracia Ubogich
W trosce o zdrowie seniorów, Bank wprowadził także w swoich oddziałach dedykowaną godzinę obsługi dla osób powyżej 65. roku życia. Między 10:00 a 11:00 obsługiwane są tylko one. By przeciwdziałać rozprzestrzenianiu się Covid-19, BNP Paribas skrócił również czas pracy oddziałów, wprowadził ograniczenia liczby osób, które jednocześnie mogą przebywać w placówce, wyposażył stanowiska obsługi klienta w szyby pleksi, a pracownikom zapewnia maseczki, rękawiczki oraz płyny i żele dezynfekujące.


 

Źródło: mat. pras.