Ogólnopolski hymn osób niepełnosprawnych „Tylko w siebie wierz”

Kieleccy twórcy połączyli siły i wspólnie stworzyli hymn osób niepełnosprawnych. „Tylko w siebie wierz” ma podnosić na duchu wszystkich, którzy borykają się z różnego rodzaju problemami. Premiera piosenki wraz z klipem odbyła się w czwartek, 13 lutego w serwisie YouTube.

Utwór „Tylko w siebie wierz” został napisany z okazji III Festiwalu Aktywności Fizycznej Osób Niepełnosprawnych Europaragedon 2019. Jest pomyślany jako hymn osób niepełnosprawnych. W jego realizację bezinteresownie zaangażowali się: Studio Koliber w Kielcach i współpracujący z nim artyści, a zainspirował ich Michał Gaweł ze Stowarzyszenia Projekt Świętokrzyskie. – Piosenka po raz pierwszy została zaprezentowana szerszej publiczności podczas 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na kieleckim Rynku, wówczas śpiewali ją artyści i podopieczni Fundacji Miśka Zdziśka – mówi pomysłodawca utworu Michał Gaweł. – To inicjatywa społeczna, wspólne dzieło naszych artystów, którzy zaangażowali się bezinteresownie. Piosenka została napisana po to, by podnieść na duchu niepełnosprawnych, którzy borykają się z różnego rodzaju problemami. Niesie przekaz, że nie są sami, muszą w siebie wierzyć. Myślę, że utwór będzie towarzyszył kolejnym edycjom Europaragedonu – zapowiada Michał Gaweł.
W nagraniu udział wzięli wokaliści Justyna Łysak-Jończyk z Kielc i Paweł Mosiołek z Radomia, na gitarze gra Paweł Borycki z Kielc. Autorem słów jest kielecki pisarz Grzegorz Kozera. Muzykę napisał Bogusław Polak ze Studia Koliber. Autorami klipu są Krzysztof Bieniek i Alicja Kupis. Cenne wsparcie okazali też Dariusz Lisowski oraz Fundacja Miśka Zdziśka Promyk Nadziei i jej podopieczni.


 

Autor: Anna Bilska
Artykuł opublikowany dzięki uprzejmości Polska Press Sp. z o.o. – wydawcy portalu echodnia.eu