Gdynia: Stwórz spot przeciw dyskryminacji z Muzeum Emigracji

Działania przeciw dyskryminacji w szkołach to wyzwanie dla dyrektorów, nauczycieli i pedagogów. Muzeum Emigracji w Gdyni chce stworzyć przestrzeń do dyskusji na ten ważny i ciągle aktualny temat. Dlatego organizuje specjalne spotkania dla pracowników gdyńskich szkół. Ich uczestnicy będą nie tylko rozmawiać na temat dyskryminacji, ale też wspólnie z ekspertami przygotują scenariusz, na podstawie którego powstanie spot promujący różnorodność oraz wskazujący dobre wzorce zachowań. Zapisy na spotkania trwają.
Problem mowy nienawiści jest wciąż aktualny. Wolne nie jest od niego również środowisko szkolne. Właśnie dlatego pedagodzy i nauczyciele powinni stale poszerzać swoją wiedzę, aby uwrażliwiać uczniów, wskazywać im dobre wzorce zachowań i uczyć, jak właściwie reagować oraz wspólnie poszukiwać nowych form działania.
Muzeum Emigracji chce wspierać działania przeciwko dyskryminacji w szkołach i otwiera swoją przestrzeń dla nauczycieli. 29 lutego oraz 7 marca od godz. 10.00 do 16.00 odbędą się tam spotkania dla pracowników szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Ich główny cel to dyskusja na temat przejawów dyskryminacji w środowisku szkolnym. To jednak nie wszystko. W ich ramach powstanie też scenariusz, według którego zostanie później zrealizowany spot antydyskryminacyjny.
Spotkanie poprowadzą Dominik Werner – laureat czterech nagród Grand Press Photo, twórca spotów i filmów dokumentalnych oraz Bogusława Gontarz – psycholog, terapeutka i trenerka kompetencji społecznych.
Dyrektorzy, nauczyciele i pedagodzy zainteresowani udziałem w spotkaniach muszą się wcześniej zgłosić do Muzeum Emigracji. Wszystko, co należy zrobić, to wysłać mail na adres: l.radacka-majek@muzeumemigracji.pl. Uwaga: zgłoszenie oznacza deklarację uczestnictwa w obu spotkaniach.
Udział w nich jest bezpłatny.
Szczegóły wydarzenia znajdują się na stronie internetowej Muzeum Emigracji w Gdyni.


 

Źródło: UM Gdynia / kom. pras.