„Kifaru”

Seans z audiodeskrypcją
Termin i miejsce wydarzenia:
21.02.2020 (piątek), godz. 18:00
Kino Rialto
ul. Dąbrowskiego 38
60-842 Poznań
Wstęp wolny, bezpłatne bilety należy odebrać w kasie kina


 

Zapraszamy Was na wspaniały, niezwykły film dokumentalny – zapis ostatnich lat życia Sudana, nosorożca białego północnego – ostatniego samca tego podgatunku na naszej planecie…. Sudan umarł 2 lata temu.
Film w niezwykle intymny sposób pokazuje relacje między nosorożcami i ich opiekunami, zadaje ważne pytania o stosunek człowieka do przyrody i o odpowiedzialność za otaczający nas świat, którego jesteśmy elementem.
Film zdobył pierwszą nagrodę na 10 Festiwalu Filmów Dokumentalnych HumanDOC w Warszawie.
Seans odbędzie się w piątek 21 lutego o godz 18.00 w kinie Rialto w Poznaniu (ul Dąbrowskiego).
Dzięki Fundacji Human Doc i Fundacji Otwieramy Kulturę i Sztukę seans będzie bezpłatny – bezpłatne wejściówki należy odebrać w kasie kina.
Dzięki Fundacji Otwieramy Kulturę i Sztukę film będzie dostępny dla osób niewidomych – przygotowana została Audiodeskrypcja, oraz dla osób niesłyszących – film będzie tłumaczony na Polski Język Migowy. Film z polskimi napisami, czytanymi przez lektora.
Ogród Zoologiczny w Poznaniu przedstawi Państwu przed seansem krótką prelekcję na temat nosorożców, zagrożeń z jakimi borykają się te niezwykłe zwierzęta oraz szansach na ich przetrwanie.
UWAGA: Film jest bardzo emocjonujący i wzruszający, wymaga dojrzałego odbioru emocjonalnego, nie rekomendujemy go dla najmłodszych dzieci.