Przeglądarka 1/04.02.2020

Rozśpiewani uczestnicy i zespół Jambo Afrika. Za nami IV edycja Piosenki Karaoke „ŚpiewaMY”

Festiwal Karaoke zdominowały rytmy lat 80. i 90. Usłyszeliśmy lubiane utwory zespołów: Perfekt, Budka Suflera, Papa Dance czy Urszuli. A to wszystko w wykonaniu podopiecznych placówek i ośrodków kształcenia specjalnego m. in. z Rybnika, Jastrzębia, Wodzisławia Śl., Czerwionki-Leszczyn, Żor oraz z Warsztatów Terapii Zajęciowej z Gorzyc i Wodzisławia. Dodatkowo imprezę uświetnił występ zespołu Jambo Afrika, znany z takich utworów jak: Afrika Simone, Saragossa Band, Goombay Dance Band, Makomy przeplatane występem tanecznym zespołu Dżepetto Squad.
Czytaj całość na www.nowiny.pl

Wielkie udogodnienia dla niepełnosprawnych w głogowskim sądzie. Nawet toaletę im budują

Budynek piękny, zabytkowy, odremontowany, lecz dla nich nieprzystosowany. W głogowskim sądzie wreszcie działa specjalny podnośnik, którym można na wózku wjechać na parter, a na kolejne poziomy parteru można się dostać przy pomocy zamontowanych przy schodach platform.
Rozprawy, w których biorą udział niepełnosprawni, odbywają się na parterze budynku, trzeba tylko wcześniej zgłosić do sekretariatu odpowiedniego wydziału. To skomplikowane, ale było do zrobienia.
Czytaj całość na www.myglogow.pl

Porcelana cenna jak złoto, krucha jak nasze życie! Gmina Ćmielów stawia na integrację! [ZDJĘCIA]

Porcelanowa Choinka” w gminie Ćmielów, czyli zabawa integracyjna łącząca dzieci niepełnosprawne i pełnosprawne z terenu gminy, okazała się strzałem w dziesiątkę. Pokazała także, że potrzeby w tym kierunku wciąż są ogromne. – Spotkaliśmy się wcześniej z rodzicami i właśnie pokłosiem tych spotkań i rozmów jest dziś „Porcelanowa choinka”. Porcelanowa, bo porcelana rozsławia Ćmielów, jest piękna, ale krucha. Tak samo jak nasze życie, jak nasze zdrowie. Ważne jest też to, że porcelana kiedyś była na równi cenna jak złoto, ale nie można jej było kupić. Nią można było zostać obdarowanym. Sięgając do naszej pięknej tradycji teraz my, chcemy czymś obdarować nasze dzieci – mówiła podczas wydarzenia Mariola Grabowiecka, sekretarz miasta i gminy Ćmielów.
Czytaj całość na www.naostro.info

Za źle naliczone ulgi we wpłatach na PFRON pracodawcy zapłacą wysokie kary

Wystawianie ulg we wpłatach na Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych może przestać być opłacalne dla pracodawców. To z kolei może zmniejszyć atrakcyjność zatrudniania osób niepełnosprawnych. Projekt nowelizacji ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych wprowadza kary za błędy w wystawieniu ulgi nawet do 30 proc. ich sumy. Sposób sformułowania przepisu może rodzić problemy z jego interpretacją.
Czytaj całość na www.twojbiznes.pl

Usłyszeć piłkę. Świat blindfutbolu, a w nim Śląsk to klubowy mistrz świata

Polskie kluby piłkarskie nic nie znaczą na arenie międzynarodowej. Istnieje jednak alternatywna rzeczywistość, w której Śląsk Wrocław to klubowy mistrz świata. Jego zawodnicy tej rzeczywistości nie widzą, ale za to dobrze ją słyszą. To świat blindfutbolu, czyli piłki nożnej osób niewidomych.
Czytaj całość na www.onet.pl