Niepełnosprawni z Bydgoszczy pomogą zwierzętom poparzonym w pożarach w Australii

Podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej „Tęcza” postanowili pomóc zwierzętom poszkodowanym w siejących spustoszenie pożarach w Australii. Poparzone koale, kangury i nietoperze dostaną uszyte przez nich woreczki i otulacze, które pomogą w rehabilitacji tych zwierząt. Wszystko w ramach międzynarodowej akcji Australi Rescue Craft Co.
W Warsztatach Terapii Zajęciowej biorą udział dorośli z niepełnosprawnościami. To właśnie w „Tęczy” mogą rozwijać swoje umiejętności i pod okiem opiekunów przygotowywać się do podjęcia pracy zawodowej, a tym samym – do samodzielnego i aktywnego życia społecznego.   W pracowni rękodzieła artystycznego, pod okiem Katarzyny Gąsiorowskiej uczą się m. in. szyć, wyklejać czy wykonywać inne prace plastyczne. Swoje umiejętności tym razem postanowili wykorzystać na rzecz poszkodowanych zwierząt, które masowo ucierpiały w pożarach w Australii.
W ramach międzynarodowej akcji pomocy dla Australii Rescue Craft Co, uszyli mięciutkie worki dla osieroconych i poparzonych kangurów i koali. Spod ich rąk wyszły także otulacze dla nietoperzy, a także zrobione na szydełku gniazda dla ptaków.
Wszystko uszyte zostało „pod wymiar”, zgodnie z wytycznymi od australijskich ratowników zwierząt. Otulacze i woreczki zrobione są z miękkich, naturalnych tkanin. Trafią do klinik weterynaryjnych i ośrodków pomocy dla zwierząt, które starają się przywrócić zdrowie poparzonym zwierzętom bądź uratować życie małych torbaczy, których matki nie przeżyły fali ognia.
Paczka z uszytymi przez bydgoszczan woreczkami trafi do Australii w przeciągu kilku najbliższych dni.


 

Źródło: UM Bydgoszcz / ANN