Be My Eyes

Aplikacja Be My Eyes została stworzona, aby pomóc osobomo niedowidzącym oraz niewidomym. Aplikacja łączy społeczność niedowidzących i niewidomych ze społecznością widzących ochotników. Be My Eyes korzysta z nowoczesnej technologii i osobistego zaangażowania, dobroci i szacunku aby ułatwić przetwarzanie informacji wizualnej osobom, które mają problemy ze wzrokiem. Dzięki połączeniu wideo, ochotnicy pomagają osobom niedowidzącym i niewidomym w rozwiązaniu codziennych problemów, począwszy od porównania kolorów, poprzez sprawdzenie, czy działa sygnalizacja świetlna lub oświetlenie, aż do bardziej skomplikowanych zadań, takich jak przygotowanie posiłku. Aplikacja jest bezpłatna i działa na smartfonach wyposażonych w system operacyjny iOS.
W momencie gdy osoba niewidoma lub niedowidząca wysyła prośbę o pomoc za pomocą aplikacji, Be My Eyes zawiadamia o tym grupę ochotników. Następnie, aplikacja łączy osobę potrzebującą pomocy z wolontariuszem lub wolontariuszką, którzy mówią tym samym językiem i znajdują się w tej samej strefie czasowej. Z pierwszą osobą, która odpowie na wezwanie, automatycznie zostaje ustanowione połączenie wideo z obrazem z kamery znajdującej się z tyłu smartfona osoby, która poprosiła o pomoc. Połączenie audio pozwala na nawiązanie kontaktu i rozwiązanie problemu.

Jak dołączyć do Be My Eyes?

Aby dołączyć do społeczności Be My Eyes, zainstaluj aplikację z App Store i zarejestruj się jako osoba niedowidząca lub niewidoma, albo jako widząca ochotniczka lub ochotnik.

Jeśli jesteś osobą niedowidzącą lub niewidomą

Traktuj Be My Eyes jako narzędzie, którego możesz użyć zawsze, gdy jesteś w potrzebie. Aplikacja jest łącznikiem pomiędzy Tobą a siecią widzących ochotników, którzy chcą przyjść Ci z pomocą i są na to gotowi w każdej chwili. Dla osób niewidomych lub niedowidzących, dzięki zaangażowaniu ponad miliona ochotników, Be My Eyes oferuje pomoc osoby widzącej dostępną w ponad 180 językach. Korzystanie z Be My Eyes jest bezpłatne. Jedyne, co będzie Ci potrzebne, to smartfon połączony z internetem. Możesz skorzystać z aplikacji tyle razy, ile będzie to potrzebne. Nie ma żadnych ograniczeń ani na liczbę połączeń, ani na ich długość. Duża liczba wolontariuszy sprawia, że większość połączeń realizowana jest w ciągu 30 sekund.

Typowe sytuacje, w których warto skorzystać z aplikacji

Możesz skorzystać z Be My Eyes zawsze, gdy potrzebujesz pomocy osoby widzącej. Oto typowe sytuacje, w których warto skorzystać z Be My Eyes:

  1. Odnalezienie zagubionych lub upuszczonych przedmiotów.
  2. Opis zdjęcia, obrazka, obrazu, rzeźby czy innego dzieła sztuki.
  3. Opisanie lub porównanie kolorów.
  4. Przeczytanie etykiety.
  5. Pomoc przy problemach z komputerem.
  6. Pomoc w zakupach.
  7. Sprawdzenie terminu przydatności do spożycia w przypadku produktów żywnościowych.
  8. Zapoznanie się z nowym otoczeniem lub odnalezienie właściwej drogi.
  9. Rozróżnienie przedmiotów.
  10. Sprawdzenie rozkładu jazdy transportu publicznego.

Pomoc Specjalistyczna

Pomoc Specjalistyczna to platforma zintegrowana z aplikacją Be My Eyes i służąca do rozwiązywania problemów z produktami i usługami firmy Microsoft. Ta opcja oferuje bezpośredni kontakt z przedstawicielem firmy jako alternatywę dla połączenia z wolontariuszem. Połączenie z Pomocą Specjalistyczną działa dokładnie tak samo jak standardowe połączenie za pomocą Be My Eyes, ale zamiast połączenia z wolontariuszem skontaktujesz się z przedstawicielem biura obsługi klientów. Pracownicy biur obsługi klientów są odpowiednio przeszkoleni i przygotowani by odpowiedzieć na Twoje pytania i szybko i skutecznie pomóc Ci rozwiązać problem. Tak jak wszystkie inne połączenia za pośrednictwem Be My Eyes, ta funkcja jest także dostępna bez żadnych opłat.
Możesz skorzystać z Pomocy Specjalistycznej klikając w odpowiedną opcję widoczną na ekranie głównym. Po naciśnięciu na „Pomoc Specjalistyczna” pojawi się lista firm, które mogą Ci udzielić pomocy w pobliżu Twojego miejsca zamieszkania. Opis każdej z firm zawiera informacje na temat świadczonych usług, godzin w jakich pomoc jest dostępna oraz języków, którymi władają pracownicy tej firmy. Po przejściu na stronę firmy możesz połączyć się bezpośrednio z doradcą. W tej chwili Pomoc Specjalistyczna dostępna jest tylko w dwunastu krajach i dotyczy wsparcia produktów i usług firmy Microsoft.

Informacje dodatkowe:

Autor: S/I Be My Eyes
Wymagana wersja systemu: IOS 11.0 lub nowszy
Kompatybilna z Iphone, Ipad i Ipod Touch
Dostępność języka polskiego: tak
Współpraca z Voiceover: wszystkie przyciski są odpowiednio opisane
Cena: bezpłatna
Pobierz ze sklepu Appstore