Osobista kolekcja #1. Integracyjne warsztaty sensualne

Warsztaty dla osób z dysfunkcją wzroku
Termin i miejsce wydarzenia:
18.12.2019 (środa), godz. 18:00
MWW Muzeum Współczesne Wrocław
pl. Strzegomski 2a
53-681 Wrocław
Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, obowiązują zapisy do 16 grudnia:
E-mail: a.krukowska@muzeumwspolczesne.pl
Tel. (71) 356-42-53


 

W trakcie warsztatu przyjrzymy się instalacji Piotra Kurki pt. „Ceremonie (Istoty)” i poddamy dzieło analizie, wykorzystując różne możliwości poznawcze naszych zmysłów. Z doświadczenia artystycznego wykluczymy wzrok, by w ten sposób uczynić przeżycie estetyczne znacznie intensywniejszym. Praca przeniesie nas w poetycką narrację, opisującą potęgę wierzeń, rytuałów i ceremonii, będących często niedocenianą częścią kultury i sztuki wielu narodowości. W trakcie części warsztatowej, sprawdzimy jak ubiór może wpływać na wyobrażenie o nas samych, świadomość przestrzeni wokół czy poczucie wspólnoty.
Integracyjne warsztaty sensualne to cykl, który służy doświadczaniu sztuki współczesnej za pomocą dźwięku, dotyku oraz innych pozawzrokowych zmysłów.
W związku z wystawą stałą Prywatne mitologie. Urodziny Marty, prezentującą dzieła z międzynarodowej kolekcji sztuki współczesnej MWW, zaplanowaliśmy serię spotkań poświęconych materialnemu wymiarowi dzieł oraz warstwie dźwiękowej i przestrzennej samej wystawy. Poprzez pogłębiony odbiór wybranych prac, stworzymy osobistą zmysłową kolekcję.