Łódź: Nie żyje Ewa Ściborska, była Rzecznik Osób Niepełnosprawnych

W wieku 65 lat w Łodzi zmarła Ewa Sciborska, była Rzecznik Osób Niepełnosprawnych, która pełniła tą funkcję przez 13 lat, do roku 2017.
Przed objęciem funkcji rzecznika, pracowała w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowaczym Dla Dzieci Niesłyszących. Znana była również z zaangażowania w zwiększanie dostępności uczelni wyższych dla osób niepełnosprawnych.
Obecna Rzecznik Osób Niepełnosprawnych w Łodzi, Katarzyna Tręda-Piseratak wspomina Świętej Pamięci Ewę Ściborską na swoim profilu na Facebook-u:

„Z głębokim żalem żegnamy naszą kochaną Ewę Ściborską, wieloletnią Rzecznik Osób Niepełnosprawnych Urzędu Miasta Łodzi. Ewa była wyjątkowo dobrym człowiekiem, gdy ktokolwiek potrzebował pomocy natychmiast uruchamiała machinę wsparcia, zanim ktoś poprosił o pomoc. Była niezwykle mądra życiowo i miała wielką wiedzę. Będzie nam wszystkim jej bardzo brakowało, jej poczucia humoru, jej bezcennych rad w sprawach zawodowych i osobistych. Choć dzisiaj serce pęka z żalu, to dziękujemy Bogu za jej życie i za to, że mogliśmy doświadczać jej obecności, która dla wielu była inspiracją i wzorem do naśladowania”.


 

oprac. Fundacja Mir