„Wieczór trzech króli”

Spektakl z audiodeskrypcją
Termin i miejsce wydarzenia:
15.12.2019 (niedziela), godz. 17:00
Teatr im. Juliusza Osterwy w Lublinie
ul. Gabriela Narutowicza 17
20-004 Lublin
Wstęp: 40 zł. Dla uczniów i studentów: 30 zł.
Rezerwacje przyjmuje Biuro Organizacji i Reklamy. Należy powołać się na rezerwację na spektakl Fundacji Kultury bez barier.
Tel. (81) 532-44-36
E-mail: biuro@teatrosterwy.pl
Bilety można opłacić osobiście lub przelewem. Bilety muszą zostać wykupione najpóźniej do 10 grudnia.


 

Akcja tej komedii Wiliama Szekspira osadzona jest w odległej krainie zwanej Ilirią. Zaludniają ją postaci, które za wszelką cenę, często niezgrabnie poszukują ciepła i miłości. Rządzona prawem maskarady, ukrywania tożsamości i wszechobecnego odgrywania ról Iliria jest niejako odbiciem naszej rzeczywistości. Teatr po raz kolejny ma być „lustrem podstawionym rzeczywistości”.
Kiedy przyglądamy się perypetiom Wioli i Sebastiana, bliźniąt rozdzielonych w katastrofie morskiej, beznadziejnie romantycznego księcia Orsino czy pogrążonej w żałobie pięknej Oliwii zauważamy, że za typową szekspirowską przebieranką kryje się wiele niedających spokoju pytań i głęboka refleksja nad naszym miejscem w świecie, szczególnie w czasach chaosu, niepewności i nieustannego deszczu. Refleksja podobnej rangi, co ta zawarta w „Hamlecie”. Szekspir obie te sztuki pisał w podobnym czasie, na przełomie XVI i XVII wieku, pod koniec złotego wieku panowania królowej Elżbiety I. „Wieczór…” zdaje się być odpowiedzią na „Hamleta”, jest jednak pogodniejszy. To próba znalezienia wyjścia z kryzysu, którego oznaki znajdujemy w dramacie o duńskim księciu.