Konferencja „Niepełnosprawność nie musi ograniczać”

Termin i miejsce wydarzenia:
03.12.2019 (wtorek), godz. 12:00
Starostwo Powiatowe w Pszczynie, sala sesyjna, I piętro
ul. 3 Maja 10
43-200 Pszczyna
Wstęp wolny


 

We wtorek, 3 grudnia w Starostwie Powiatowym w Pszczynie z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych odbędzie się konferencja pt.: Niepełnosprawność nie musi ograniczać.
Spotkanie adresowane jest do osób z niepełnosprawnościami, dla ich opiekunów oraz młodzieży szkolnej, zainteresowanej wolontariatem, pomocą społeczną i tematyką niepełnosprawności.
Podczas spotkania o swojej pasji i zmaganiach z niepełnosprawnością opowie Szymon Klimza, 32-letni mieszkaniec Warszowic. To sportowiec, któremu w uprawianiu sportów ekstremalnych nie przeszkadza fakt poruszania się na wózku inwalidzkim. Mieszkaniec powiatu pszczyńskiego udowadnia, że niepełnosprawność nie musi być przeszkodą w realizacji pasji i spełnianiu marzeń. Zapowiada się bardzo motywujące spotkanie.
Tego dnia zebrani będą mieli również okazję dowiedzieć się czegoś więcej na temat funkcjonowania przedsiębiorstw społecznych. Ich działanie przybliży Mateusz Eichner, ekspert z Regionalnego Ośrodka Wspierania Ekonomii Społecznej. Będzie to doskonała dawka wiedzy zarówno dla osób z niepełnosprawnościami, które szukają pracy, jak i dla przyszłych przedsiębiorców, którzy planując karierę, myślą o tym, aby także pomagać innym.

Program konferencji:

  1. – Osoba z niepełnosprawnością może uprawiać sporty ekstremalne. Szymon Klimza – o tym jak podnieść się po wypadku, realizować sportowe pasje i osiągnąć sukces.
  2. – Osoba z niepełnosprawnością aktywna zawodowo. Przedsiębiorstwa społeczne szansą na karierę – wykład Mateusza Eichnera z Regionalnego Ośrodka Wspierania Ekonomii Społecznej

Organizatorem spotkania jest powiat pszczyński. Partnerem w organizacji konferencji jest Regionalny Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej.