Oprowadzanie po wystawie prac Andrzeja Dłużniewskiego „O nic nie jestem pytany” dla osób z niepełnosprawnością wzroku

Termin i miejsce wydarzenia:
15.10.2019 (wtorek), godz. 16:00
Fundacja Profile
ul. Franciszkańska 6 (wejście od ulicy Sapieżyńskiej)
00-214 Warszawa
Wstęp wolny


 

Zapraszamy na oprowadzanie po wystawie prac Andrzeja Dłużniewskiego „O nic nie jestem pytany” dla osób z niepełnosprawnością wzroku. Oprowadzanie poprowadzi kuratorka projektu, Bożena Czubak oraz syn artysty, Kajetan Dłużniewski.
Wielowątkowa i rozpisana na różne media twórczość Andrzeja Dłużniewskiego wymyka się jednoznacznym klasyfikacjom. Znany jest jako twórca obrazów, rysunków, fotografii, kolaży, rzeźb, obiektów, instalacji przestrzennych, działań performatywnych i jednocześnie autor tekstów i książek. Oczywisty jest jego udział w neoawangardowych przewartościowaniach i konceptualizacji sztuki, powinowactwa z Fluxusem i przede wszystkim podwójna przynależność jego praktyki artystycznej, realizowanej w obszarze sztuk wizualnych i sztuki słowa.
W swoich pracach często łączył rzeczy, obrazy i słowa, dopowiadając, dookreślając i jednocześnie różnicując jedne drugimi. W 1997 roku artysta stracił wzrok na skutek wypadku samochodowego. Pomimo tego dalej tworzył, w czym pomagali mu między innymi żona Emilia Małgorzata oraz syn Kajetan.
Oprowadzanie pod kątem dostępności dla osób z dysfunkcjami wzroku przygotuje Aleksandra Kardaczyńska.