„Nowe szaty króla”

Spektakl z audiodeskrypcją
Termin i miejsce wydarzenia:

  1. • 02.10.2019 (środa), godz. 09:30
  2. • 03.10.2019 (czwartek), godz. 09:30
  3. • 09.10.2019 (środa), godz. 09:30

Teatr Animacji
ul. św. Marcin 80/82
61-809 Poznań
Rezerwacja biletów: Biuro Obsługi Widza
Tel. 518-615-556
E-mail: bow@teatranimacji.pl
E-mail: elzbieta.ratajczak@teatranimacji.pl.


 

Tę baśń Andersena znają wszyscy. Zakochany w sobie i w swoich strojach władca, krawcy-oszuści, nieistniejące szaty oraz słynny okrzyk: „Król jest nagi!”
My jednak postanowiliśmy przyjrzeć się tej historii bliżej. Bo dlaczego właściwie król tak kocha piękne stroje, dlaczego za wszelką cenę otacza się przedmiotami, pragnie tylko mieć, posiadać i wyglądać? Co sprawiło, że zapomniał o tym, co naprawdę ważne, o celebracji życia, o bliskich? Czy dziś, w dwudziestym pierwszym wieku nie spotykamy wokół siebie jemu podobnych „króli”? A może sami nimi jesteśmy?
Nasze „Nowe Szaty Króla” dzieją się tu i teraz, gdy światem mody rządzą wielcy, ekscentryczni kreatorzy-dyktatorzy, gdy pieniądz i czas pracy jest bardziej istotny niż bycie razem, gdy samotność zagłuszana jest przez coraz to nowsze gadżety. Do klasycznej baśni dodaliśmy też sporą dawkę absurdalnego humoru, charakterystycznego dla pióra Maliny Prześlugi, oraz jeszcze więcej piosenek.
„Nowe Szaty Króla” to lalkowo-aktorski musical familijny, w którym klasyczna baśń staje się przyczynkiem do opowiedzenia o nas samych.
Rekomendowany wiek Widzów: od 8 lat