Toruń: Piknik edukacyjny dla osób niepełnosprawnych

Termin i miejsce wydarzenia:
22.09.2019 (niedziela), godz. 13:00
Centrum Targowe Park
ul. Szosa Bydgoska 3
87-100 Toruń
Wstęp wolny


 

14 organizacji z Torunia i okolic włączyło się w organizację II Toruńskiego Edukacyjnego Pikniku Osób Niepełnosprawnych. Wydarzenie odbędzie się 22 września 2019 roku w Centrum Targowym Park.
II Toruński Edukacyjny Piknik Osób Niepełnosprawnych i Kujawsko-pomorskie Edukacyjne Spotkanie Osób Niepełnosprawnych odbędzie się w najbliższą niedzielę o godz. 13:00. Dla uczestników tego wydarzenia przygotowano szereg atrakcji.
– W tej chwili ponad 300 osób zadeklarowało udział w tym przedsięwzięciu, a na pewno będzie ich jeszcze więcej – mówi Janina Mirończuk, prezes Fundacji „Światło”, pomysłodawczyni i organizatorka pikniku. – W tym roku przygotowując program większą uwagę zwróciliśmy na edukację. Opracowaliśmy specjalny edukacyjny tor przeszkód z różnymi konkurencjami dla naszych niepełnosprawnych podopiecznych.
Na uczestników niedzielnego spotkania czeka masa atrakcji – konkursy z nagrodami, zabawy integracyjne przygotowane przez zespół edukatorów z „Pomysłowego Dobromira” oraz poczęstunek. Nie zabraknie także zumby.
Gmina Miasta Toruń dofinansowuje organizację Toruńskiego Edukacyjnego Pikniku Osób Niepełnosprawnych.
– W ciągu kilku ostatnich lat bardzo zmieniło się postrzeganie osób niepełnosprawnych, ale edukacja wciąż jest bardzo potrzebna – tłumaczy Małgorzata Toruńska z Wydziału Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Miasta Torunia.
W pikniku wezmą udział podopieczni organizacji pozarządowych zajmujących się osobami niepełnosprawnymi z regionu, ale każda osoba niepełnosprawna może przyjść na niedzielne wydarzenie wraz z opiekunem.