„Sztuka Osób Niepełnosprawnych” – Minister wręczyła nagrody

Zetknięcie z tymi pracami, to dla każdego z nas niezapomniana podróż, jak sam tytuł przewodni tegorocznego konkursu „Podróże moich marzeń” – mówiła minister Bożena Borys-Szopa podczas małopolskiej Gali Finałowej XVII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Sztuka Osób Niepełnosprawnych” w Wieliczce.
Podczas uroczystej małopolskiej Gali Finałowej XVII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Sztuka Osób Niepełnosprawnych”, która odbyła się w poniedziałek w Kopalni Soli „Wieliczka”, minister Bożena Borys-Szopa wręczyła nagrody laureatom pierwszych miejsc.
– Jest mi niezmiernie miło, że mogę dzisiaj uczestniczyć w uroczystej gali wojewódzkiego finału jednego z najpiękniejszych konkursów plastycznych „Sztuka Osób Niepełnosprawnych”. Jestem pełna podziwu dla autorów prac. Ileż bowiem radosnych emocji, serca i czułości włożyli oni w swoje dzieła! – mówiła minister Bożena Borys-Szopa.
Szefowa MRPiPS podziękowała Państwowemu Funduszowi Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych za organizację kolejnej już edycji konkursu, „dzięki któremu wiele osób może przekonać się, że niepełnosprawność nie wyklucza aktywności twórczej”. Podziękowała także opiekunom osób niepełnosprawnych, tym w domach, ale także w warsztatach terapii zajęciowej, środowiskowych domach samopomocy czy domach pomocy społecznej – za to, że wspierają i motywują swoich podopiecznych do działalności twórczej. – W przypadku osób niepełnosprawnych sztuka jest bowiem bardzo cenną formą terapii. Jest sposobem dotarcia do artysty, ale także jego sposobem komunikacji z nami. Przezwycięża izolację społeczną i wspomaga w rozwoju osobistym – podkreśliła minister Bożena Borys-Szopa.
–Podziękowania kieruję także do bohaterów tej gali – autorów najlepszych prac. Jesteście wielcy i bardzo zdolni. Nie spoczywajcie na laurach! Doskonalcie swój warsztat! Wierzę, że jeszcze niejednokrotnie nas zaskoczycie. Życzę Wam, by każde Wasze spotkanie ze sztuką było podróżą marzeń, które się spełniają – skwitowała minister.


 

Źródło: inf. pras.