Gdynia: Skorzystaj ze wsparcia Wolontariusza Osoby Niepełnosprawnej

Jesteś osobą niewidomą lub niepełnosprawną ruchowo i masz minimum 18 lat? Chcesz prowadzić samodzielne i aktywne życie i spędzić czas w ciekawy sposób? Jeśli na powyższe pytania odpowiedziałeś/aś twierdząco, skorzystaj z indywidualnego, bezpłatnego wsparcia Wolontariusza Osoby Niepełnosprawnej.
W ramach projektu będziesz regularnie spotykać się z wolontariuszem, który wesprze Cię przy realizacji zaproponowanych przez Ciebie aktywności takich jak:

  1. – wspólny rozwój zainteresowań,
  2. – poznanie Trójmiasta, wizyta w ciekawych miejscach takich jak muzea, teatry, kina,
  3. – dotrzymanie towarzystwa np. podczas wspólnego spaceru lub w domu,
  4. – sprostanie codziennym obowiązkom takim jak sprawy urzędowe, wizyta u lekarza, zrobienie drobnych zakupów, porządkowanie dokumentów,
  5. – dotarcie na spotkania ze znajomymi, do pracy, szkoły, na kurs, wolontariat,
  6. – inne czynności niezbędne w codziennym funkcjonowaniu wynikające z Twoich indywidualnych potrzeb.

Spotkania będą odbywać się średnio raz w tygodniu w dogodnym dla Was terminie.
Ze wsparcia wolontariusza mogą skorzystać pełnoletnie osoby z niepełnosprawnościami ruchowymi lub/i niewidome/słabowidzące posiadające orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu umiarkowanym lub znacznym.
Jeśli zainteresowała Cię ta propozycja, zapoznaj się ze szczegółowym Regulaminem wykonywania świadczeń wolontariackich dostępnym na stronie internetowej www.cwm.org.pl i zgłoś się telefonicznie (58) 620-24-80 lub mailowo wolontariuszON@cwm.org.pl   Wówczas zostaniesz umówiony na indywidualne spotkanie.


 

Źródło: CWM