Bielsko-Biała: Powstanie integracyjny plac zabaw, także dla dzieci niewidomych

Źródło: www.radiobielsko.pl / Magda Fritz


 

To miejsce zmieni się nie do poznania! Integracyjny plac zabaw, także dla dzieci niewidomych i niedowidzących ma powstać w Bielsku-Białej.
Integracyjne place zabaw dla dzieci powstaną w ogrodzie jordanowskim w Bielsku-Białej. Ruszyła modernizacja terenu między ulicami: Broniewskiego i Zieloną.
To park z przyległym boiskiem. Całość jest w opłakanym stanie, ale to wkrótce się zmieni. Plac budowy został właśnie przekazany wykonawcy. Oprócz nowych alejek parkowych, ławek i oświetlenia oraz boiska powstaną: plac zabaw także dla dzieci niewidomych i niedowidzących, muzyczny plac zabaw czy zielona ściana- miejsce dla najmniejszych dzieci.
Park jest niedostępny dla mieszkańców, zamienił się w plac budowy. Jak mówi Tomasz Ficoń, rzecznik urzędu miejskiego wykonawca ma 8 miesięcy na zrealizowanie inwestycji.
Modernizacja parku przy ul. Zielonej, to część większego przedsięwzięcia prowadzonego pod hasłem „Aktywne przestrzenie- rewitalizacja terenów miejskich w Bielsku-Białej – Etap II”. W jego ramach 3 miejsca zielone zmienią swoje oblicze, także park Włókniarzy i park za ratuszem.