Lublin: Urząd Miejski rozdaje ulotki o segregacji odpadów dostosowane dla osób niewidomych

Źródło: inf. pras.


 

W ramach realizowanej kampanii informacyjnej dotyczącej zasad postępowania z odpadami komunalnymi, po wysłuchaniu sugestii środowisk osób niewidomych i słabowidzących, Urząd Miejski w Lublinie opracował dedykowaną ulotkę, informującą o zasadach selektywnej zbiórki odpadów w wersji dla osób niewidomych i słabowidzących.
Dnia 19 czerwca 2019 roku materiały zostały przekazane do Polskiego Związku Niewidomych i Fundacji Szansa dla Niewidomych. W najbliższym czasie ulotki zostaną przekazane do Centrum Adaptacji Materiałów Dydaktycznych oraz pełnomocnikom ds. osób niepełnosprawnych  Politechniki Lubelskiej, Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, Uniwersytetu Przyrodniczego i Uniwersytetu Marii Curie – Skłodowskiej.
Lubelskiemu ratuszowi zależy aby wszyscy mieszkańcy Lublina mieli równie szanse w dostępie do ważnych z punktu widzenia ochrony środowiska informacji.
Osoby zainteresowane mogą ulotkę pobrać w sekretariacie Wydziału Ochrony Środowiska ul. Zana 38 oraz w Wydziale ds. osób niepełnosprawnych przy ul. Diamentowej 2.