16 Millennium Docs Against Gravity – „A to mój przyjaciel robot” (Hi, A.I.)

Seans z audiodeskrypcją
Termin i miejsce wydarzenia:
18.05.2019 (sobota), godz. 16:30
Kinoteka
Pałac Kultury i Nauki
plac Defilad 1
00-901 Warszawa
Wstęp: 12 zł.
Na projekcję obowiązują zapisy pod adresem e-mail:
kinoteka@audiomovie.pl
UWAGA!
Audiodeskrypcja do seansu udostępniona będzie w specjalnej aplikacji Audiomovie.
AudioMovie to aplikacja na smartfony, która odtwarza i synchronizuje z filmem dodatkowe ścieżki dźwiękowe. Wystarczy wziąć ze sobą do kina smartfon i słuchawki, aby za pomocą własnego urządzenia słuchać audiodeskrypcji.
Aplikację można pobrać bezpłatnie ze sklepu z aplikacjami:
• Appstore: https://itunes.apple.com/pl/app/audiomovie/id1195796936?l=pl&mt=8
• Google Play: https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.ibemag.am.mobile&hl=pl


 

Za 20 lat roboty będą równie powszechne jak dzisiejsze smartfony. Już teraz humanoidalne roboty coraz częściej wkraczają w nasze codzienne i prywatne życie, a naukowcy są przekonani, że za kilka lat staną się jego integralną częścią. I powoli zmienią naszą perspektywę oraz rolę, jaką odgrywamy w świecie. Jednak humanoidalne roboty to coś więcej niż kolejny wymyślony przez człowieka elektroniczny gadżet. Cechuje je uderzające podobieństwo do żywych istot, zarówno w zachowaniu jak i wyglądzie, co sprawia, że są nie tyle rzeczami, co nowymi istotami na Ziemi. Film pokazuje ich aktualny charakter i rolę, jaką obecnie pełnią.
Poznajemy roboty, które współpracują dziś z ludźmi w różnych przestrzeniach i środowiskach oraz ich potencjalne możliwości. Czy rzeczywiście dzięki osiągnięciom technicznym przyszłość człowieka stanie się lepsza? Co zyskujemy dzięki tej nowej technologii? A co tak naprawdę tracimy?