Dzień osób z niepełnosprawnością w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych

Fundacja Mir w efekcie porozumienia z Biurem Prasowym Zus, w imieniu Zakładu Ubezpieczeń Społecznych zaprasza na Dzień Osób z Niepełnosprawnościami.
Wydarzenie odbędzie się w oddziałach ZUS w wielu miastach w całej Polsce. W zależności od miejsca wydarzenia odbędą się spotkania z ekspertami ZUS, NFZ, PFRON, Biura Rzecznika Praw Pacjenta, ITS oraz przedstawicielami lokalnych organizacji i fundacji działających na rzecz osób niepełnosprawnych.
U ekspertów z poszczególnych instytucji dowiesz się:
• ZUS: jak uzyskać rentę i jak ją zwiększyć, jakie inne świadczenia Ci się należą; będziesz mógł także założyć konto na Platformie Usług Elektronicznych na www.zus.pl, by jak najwięcej spraw z zakresu ubezpieczeń społecznych załatwiać przez internet,
• PFRON: jak zwiększać swoje szanse na rynku pracy, jak wyjechać na turnus rehabilitacyjny oraz jak ubiegać się o dotację na rozpoczęcie działalności gospodarczej, a także o Systemie Obsługi Dofinansowań, programie wyrównywania różnic między regionami,
• NFZ: o wyjazdach na leczenie uzdrowiskowe, dopłatach do niezbędnego zaopatrzenia (np. sprzętu ortopedycznego czy wyrobów medycznych), jak posługiwać się portalem Terminy Leczenia; będziesz mógł także dowiedzieć się, czym jest Internetowe Konto Pacjenta i jakie ma funkcje, oraz uzyskać Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ).
Dokładne informacje na temat tego, co będzie się działo w Twojej okolicy, będziemy publikować w ciągu najbliższych dni w zakładce Wydarzenia.
Zachęcamy zatem do śledzenia naszej strony, zasubskrybowania naszego kanału RSS lub polubienia naszego profilu na Facebook-u!