Konferencja „Samodzielność z telefonem w dłoni”

Chcesz być na bieżąco? Subskrybuj nasz kanał RSS lub polub nasz profil na Facebook-u!


 

Termin i miejsce wydarzenia:
22.02.2019 (piątek), godz. 11:00
Salon Prezentacyjny Fundacji Szansa Dla Niewidomych
ul. Gałczyńskiego 7
00-362 Warszawa
Wstęp wolny
Ilość miejsc jest ograniczona. Ze względu na kwestie organizacyjne, bardzo prosimy o zgłoszenie uczestnictwa w wydarzeniu do dnia 20 lutego 2019 r.
Dane do kontaktu:
E-mail: justyna.muszalska@altix.pl
Tel.: (22) 510-10-90, wew. 204


 

W imieniu Fundacji Szansa dla Niewidomych oraz firmy Altix Sp. z o.o., zapraszamy serdecznie na konferencję pn. „Samodzielność z telefonem w dłoni”, która odbędzie się 22 lutego 2019 r. o godzinie 11.00 w Salonie Prezentacyjnym Fundacji Szansa dla Niewidomych przy ul. Gałczyńskiego 7 w Warszawie. Konferencja jest częścią projektu „Inkubator Innowacji Społecznych Wielkich Jutra” (Temat: Usługi opiekuńcze dla osób zależnych), wdrażanego na zlecenie Ministerstwa Rozwoju, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. W ramach projektu stworzyliśmy i przetestowaliśmy dwie aplikacje na smartfony, które mają służyć pomocą osobom z dysfunkcją wzroku, ograniczoną mobilnością, niepełnosprawnym intelektualnie i starszym.
MobiAsystent – aplikacja stworzona przez Fundację Szansa dla Niewidomych. Wspiera ona osoby niesamodzielne w czynnościach dnia codziennego. W razie potrzeby, użytkownik może w bardzo prosty sposób połączyć się za pomocą wideo z jednym ze wskazanych przez siebie opiekunów, dostępnym w danej chwili wolontariuszem lub numerem alarmowym 112. Dzięki aplikacji uzyska wsparcie np. w dotarciu w zamierzone miejsce, odszukaniu zagubionego przedmiotu, opisaniu produktu spożywczego, czy wezwaniu pomocy.
Your Way – aplikacja zaprojektowana przez firmę Altix. Jest to baza obiektów zlokalizowanych na terenie całej Polski, które są dostępne dla osób niepełnosprawnych i innych osób o ograniczonej mobilności np. rodziców z wózkami. Dzięki tej aplikacji osoby niewidome i słabowidzące mogą nauczyć się poruszania w skomplikowanej przestrzeni dużego miasta, w łatwiejszy sposób skorzystać z usług publicznych, czy też odnaleźć instytucje, takie jak urzędy, muzea, biblioteki i uczelnie państwowe, które dostosowują swoją ofertę do potrzeb osób z dysfunkcją wzroku.
W planach jest wprowadzenie obu aplikacji do sklepów Google Play i AppStore. Będzie je można pobrać bezpłatnie.
Podczas organizowanej przez nas 22 lutego 2019 r. konferencji chcemy opowiedzieć Państwu o naszych innowacjach: o tym, co już udało nam się stworzyć oraz o dalszych planach związanych z popularyzacją aplikacji. Odpowiemy również na wszelkie pytania.