„Seks nocy letniej”

Spektakl z audiodeskrypcją
Termin i miejsce wydarzenia:
25.11.2018 (niedziela), godz. 19:00
Teatr im. Juliusza Osterwy
ul. Narutowicza 17
20-004 Lublin
Wstęp: 30 zł.
Osoby chcące kupić bilet powinny zgłosić się bezpośrednio do kasy teatru i powołać się na rezerwację dla Fundacji Kultury bez Barier. Bilety można wykupić najpóźniej do 22 listopada. Kasa jest czynna od wtorku do soboty w godzinach 12.00 – 19.00, oraz w niedzielę w godzinach: 16.00 – 19.00.


 

Fundacja Kultury bez Barier i Teatr im. Juliusza Osterwy w Lublinie zapraszają na spektakl z audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących.

O spektaklu

Wyobraźmy sobie bohaterów Snu nocy letniej Szekspira po latach. Kiedy już sobie żyją „długo i szczęśliwie”, w związkach zawartych po burzliwej nocy przeżytej w podateńskim lesie, kiedy zaklęcia i eliksiry Puka zwietrzały, opary dusznej woni opadły, a poezja ulotniła się w codziennej rutynie. Po czym przenieśmy te trzy pary w pierwsze lata XX wieku, kiedy to Zygmunt Freud zaczynał swoją pracę nad odczarowaniem miłosnych zaklęć, postęp cywilizacyjny dopiero nabierał rozpędu, a ludziom zdawało się, że lada moment wszystkie problemy świata zostaną rozwiązane, a wszelkie tajemnice przeniknięte.


 

Udogodnienia do spektaklu zostały przygotowane w ramach projektu „Teatrosfera bez barier”. Projekt jest dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.