„Człowiek delfin”

Seans z audiodeskrypcją
Termin i miejsce wydarzenia:
15.11.2018 (czwartek), godz. 18:30
Uniwersytet Gdański, Wydział Filologiczny
ul. Wita Stwosza 51 (budynek drugi – ul. Wita Stwosza 55)
80-308 Gdańsk
Wstęp wolny
UWAGA!
Chcemy udostępnić wydarzenie jak największej ilości osób bez względu na stopień sprawności. Sala, w której odbywa się pokaz filmowy znajduje się na parterze, w budynku bez barier architektonicznych. Jeśli masz ochotę wziąć udział w wydarzeniu i masz dodatkowe potrzeby (asysta podczas zajęć, dojazd na miejsce warsztatu lub pokazu i inne) proszę skontaktuj się z nami: Paulina Pohl:
E-mail: paulina@440km.pl
Tel. 793-433-767


 

„Człowiek delfin” to niezwykła historia Jacques’a Mayola, jednego z największych nurków w historii, wielokrotnego rekordzisty świata w nurkowaniu głębinowym. Jego skomplikowane życie osobiste, pasja do nurkowania, zaangażowanie w ochronęoceanu i rozległa wiedza na temat delfinów stały się inspiracją dla kultowego filmu Luca Bessona „Wielki błękit”. Teraz poznajemy go jeszcze bliżej.

Udajemy sięw fascynującą podróż do podwodnego świata, zanurzając się w zmysłowym i granicznym doświadczeniu swobodnego nurkowania. Podróżujemy przez Japonię, Miami, Marsylię, wyspy Caicos, Kalymnos i Elbę. Nurkowanie pozwoliło Mayolowi dotrzeć do granic ludzkiego ciała i odkryć głęboką więź człowieka z morzem. Film splata wspaniałą współczesną fotografię podwodną w wykonaniu najlepszych na świecie nurków z intymnymi komentarzami przyjaciółMayola, rodziny i mistrzów świata w nurkowaniu. Narratorem jest Jean-Marc Barr -odtwórca roli Mayola w „Wielkim błękicie”.

„Człowiek delfin” otrzymał Nagrodę Czytelników „Co Jest Grane 24” na 15. Festiwalu Filmowym Millennium Docs Against Gravity.