„Innovation Radar Prize” – Zagłosuj na polski startup wspierający osoby niewidome!

Wydarzenie trwa do 12.11.2018

 

Sukces technologiczny
Innovation Radar Prizenagroda w zasięgu ręki
Samodzielne poruszanie się w przestrzeni publicznej,
Nawigacja po budynkach, to zagadnienia, które dotychczas stanowiły problem dla wielu osób z dysfunkcją wzroku. Kwestia ta może wkrótce ulec zmianie gdyż Firma Ifinity wyprodukowała ewenement w skali kraju.
Jak mówią pomysłodawcy projektu: „Planujemy wykorzystać interaktywne technologie geolokalizacji do opowiadania turystom w miastach, z silnym naciskiem na osoby niewidome. Dostrzegamy ogromny potencjał wdrożenia kontekstowej warstwy informacyjnej w obiektach publicznych, muzeach, galeriach, która umożliwi osobom z upośledzeniem wzroku uniezależnić się. Ponadto widzimy możliwość wdrożenia technologii na dużych kampusach uniwersyteckich.”

 

Jak to możliwe?

 

Firma Ifinity dostarcza technologie oparte na beaconach dostosowane do miast, przestrzeni publicznych i klientów komercyjnych, umożliwiając cyfrową interakcję z nimi za pośrednictwem telefonów komórkowych. Sygnalizatory firmy to małe nadajniki, które rozmieszczono wokół budynków, pociągów i przedmiotów, aby pomóc obywatelom w codziennym życiu.
Polski innowacyjny produkt biorący udział w projekcie BEACONING (Horyzont 2020) został nominowany do prestiżowej nagrody Innovation Radar Prize 2018 w kategorii Technologie Społeczne. Głosowanie trwa do 12 listopada br. Wystarczy jeden klik.
Ifinity bierze udział w projekcie BEACONING (Breaking Educational Barriers with Contextualised, Pervasive and Gameful Learning), który finansowany jest w ramach programu Horyzont 2020. Komisja Europejska wybrała i zgłosiła startup z wielu tysięcy projektów – w tym jako jedyny z Polski. Ifinity został nominowany do nagrody Innovation Radar Prize 2018 w kategorii Technologie Społeczne. Jest to inicjatywa Komisji Europejskiej, mająca na celu wyłonienieproduktów oferujących innowacyjne rozwiązania w pięciu kategoriach: Tech for Society, Excellent Science, Industrial & Enabling Tech, Best Young SME oraz Best early stage innovation.
W publicznym głosowaniu wybrane zostaną 4 startupy z każdej kategorii, które będą miały szansę zaprezentować swoje technologie przed jury konkursu podczas konferencji ICT 2018 w dniach 4-6 grudnia 2018 roku we Wiedniu. Zwycięzca otrzyma Grand Prix i zostanie zaprezentowany w programie euronews, gdzie opowie o swoim innowacyjnym rozwiązaniu i o potencjale rynkowym.

 

Jak oddać głos?

 

To proste! Co prawda strona internetowa jest po angielsku, ale osobom, które nie bardzo radzą sobie z tym językiem podpowiadamy, jak włączyć się w akcję.

Przechodzimy na stronę internetową konkursu klikając w poniższy link:

https://ec.europa.eu/futurium/en/tech-society-2018/ifinity

Gdy już jesteśmy na stronie, dwukrotnie na klawiaturze komputera naciskamy klawisz z literką „h”, w celu przejścia po nagłówkach. Po drugim naciśnięciu litery „h”, czytnik ekranu powie: „nagłówek poziom 1 Ifinity”.

Teraz wystarczy nacisnąć dwukrotnie strzałkę w dół. Znajdziemy się na odnośniku o nazwie „vote”. Naciskamy na nim klawisz „enter” i nasz głos zostaje oddany”. Gdy naciśniemy jeden raz strzałkę w dół, zobaczymy taką informację:

„xxx users have voted, including you.

Zachęcamy do głosowania, bo naprawdę warto!