Spektakl „Piloci” z audiodeskrypcją

Termin i miejsce wydarzenia:
29.09.2018, godz. 15:00
Teatr Muzyczny Roma
ul. Nowogrodzka 49
00-695 Warszawa
Kup bilet
Zarezerwuj

 

Możesz Ty, możemy i MY! 28 września rusza Warszawski Festiwal Kultura Bez Barier! Z tej okazji zapraszamy na spektakl „Piloci” z audiodeskrypcją, który odbędzie się 29.09. o 15:00. W tym dniu istnieje możliwość zakupu biletów z 20% rabatem zarówno dla osób z dysfunkcją wzroku, jak również dla opiekuna. Specjalnie dla Państwa przygotowaliśmy dedykowaną lożę wraz z adekwatnym sprzętem.

 

Opis spektaklu

 

„PILOCI”  to pełna emocji musicalowa opowieść o miłości brutalnie przerwanej przez II wojnę światową. Wielkie uczucie łączące Jana, młodego polskiego pilota wojskowego i Ninę, warszawską aktorkę kabaretową i piosenkarkę, rozgrywa się na tle wydarzeń historycznych lat 30. i 40. ubiegłego wieku, przede wszystkim Bitwy o Anglię, w której niezwykle doniosłą rolę odegrali polscy piloci.
Nie jest to dokumentalny zapis wydarzeń historycznych, ani próba odtworzenia dziejów polskich któregokolwiek z polskich dywizjonów lotniczych uczestniczących w Bitwie o Anglię w 1940 roku. To fikcyjna fabuła, dla której pewne wydarzenia historyczne były inspiracją – ale jej przebieg, główni bohaterowie i konstrukcja poszczególnych scen są od początku do końca wytworem wyobraźni i inwencji twórczej autora libretta.