„Piloci”

Spektakl z audiodeskrypcją
Chcesz być na bieżąco? Subskrybuj nasz kanał RSS lub polub nasz profil na Facebook-u


 

Termin i miejsce wydarzenia:
21.03.2019 – (czwartek), godz. 19:00
TEATR MUZYCZNY ROMA
ul. Nowogrodzka 49
00-695 Warszawa
Miejsca należy rezerwować do 2 tygodni przed wybranym terminem wyłącznie drogą telefoniczną pod numerem:
(22) 628-89-98
Teatr udziela 20% rabatu na bilety – także asystenta!


 

„PILOCI” to pełna emocji musicalowa opowieść o miłości brutalnie przerwanej przez II wojnę światową. Wielkie uczucie łączące Jana, młodego polskiego pilota wojskowego i Ninę, warszawską aktorkę kabaretową i piosenkarkę, rozgrywa się na tle wydarzeń historycznych lat 30. i 40. ubiegłego wieku, przede wszystkim Bitwy o Anglię, w której niezwykle doniosłą rolę odegrali polscy piloci.
Nie jest to dokumentalny zapis wydarzeń historycznych, ani próba odtworzenia dziejów polskich któregokolwiek z polskich dywizjonów lotniczych uczestniczących w Bitwie o Anglię w 1940 roku. To fikcyjna fabuła, dla której pewne wydarzenia historyczne były inspiracją – ale jej przebieg, główni bohaterowie i konstrukcja poszczególnych scen są od początku do końca wytworem wyobraźni i inwencji twórczej autora libretta.
Przesłuchania do ról odbyły się w październiku i listopadzie 2016 roku. Zgłosiło się do nich blisko 600 osób. Ostatecznie wyłoniono ponad 60 aktorów, wokalistów i tancerzy, którzy biorą udział w przedstawieniu. Próby muzyczne rozpoczęły się w kwietniu 2017 roku, a próby reżyserskie na dużej scenie – ze scenografią, kostiumami i rekwizytami – w połowie sierpnia. Filmy, animacje i cyfrową scenografię – integralne elementy inscenizacji – przygotowała firma Platige Image. Premiera odbyła się 7 października 2017 roku.
„Piloci” to trzeci polski musical na deskach TM ROMA, ale pierwszy adresowany do widzów dorosłych. Wcześniejsze – „Piotruś Pan” i „Akademia Pana Kleksa” były tytułami familijnymi.