4. Lions World Song Festival for the Blind „Sounds from the Heart”

14 – 16 listopada 2019, Kraków

 

W trzech edycjach Festiwalu (2013 – 2017) wzięło udział aż 68 wokalistów z 18 krajów i 4 kontynentów. Wszystkie edycje pozostawiły niezapomniane emocje i wspomnienia.

Nie przestajemy się rozwijać! Chcemy, żeby kolejna edycja była jeszcze bardziej różnorodna! Zachęcamy do włączenia się w 4. edycję Festiwalu.

 

Wpisując się w priorytetowy program Lions Clubs International Foundation SightFirst krakowskie Kluby Lions zainicjowały powstanie Światowego Festiwalu Piosenki dla Niewidomych „Głos z serca”. To jest nasz sposób na budowanie świadomości skali potrzeb ludzi z problemami wzroku.

Konkurs jest dedykowany utalentowanym wokalistom z dysfunkcją wzroku – niewidomym lub niedowidzącym, którzy nie funkcjonują w środowisku profesjonalnych muzyków. Dzięki konkursowi mogą zostać zauważeni i rozpocząć prawdziwą karierę zawodową.

Miejscem Festiwalu jest Kraków, miasto wyróżnione przez Komisję Europejską w finale konkursu  Access City Award  2011 za inicjatywy ułatwiające życie osobom niepełnosprawnym.  Do osiągnięć Krakowa w tym zakresie należy m.in. stworzenie specjalnej trasy turystycznej dla niewidomych, która dzięki makietom, mapom i technologii GPS udostępnia dziedzictwo kulturowe Krakowa także osobom niepełnosprawnym.

 

Więcej informacji na stronie internetowej festiwalu.