Fundacja Avalon po raz kolejny na Pol’and’Rock Festival 2022 – wydarzeniu dostępnym dla wszystkich

Fundacja Avalon, która od 15 lat wspiera osoby z niepełnosprawnościami i przewlekle chore z całej Polski, pojawi się po raz kolejny na Najpiękniejszym Festiwalu Świata – Pol’and’Rock Festival, wśród organizacji pozarządowych prowadzących działalność w Akademii Sztuk Przepięknych. W swojej strefie organizacja przygotowała szereg aktywności skierowanych do uczestników z niepełnosprawnościami, ale także dla osób pełnosprawnych, chcąc edukować i zmieniać społeczne postrzeganie niepełnosprawności. W siedzibie Fundacji już od kilku miesięcy trwają intensywne przygotowania, aby uczestnikom Festiwalu dać możliwość skorzystania z wielu wartościowych aktywności, a także przekazać im jak najwięcej praktycznej wiedzy dotyczącej niepełnosprawności.
Bezpośrednie wsparcie OzN na Festiwalu
Fundacja Avalon jako organizacja doświadczona w zakresie wsparcia dla osób z niepełnosprawnościami, swoją wiedzę wykorzystuje podczas wszelkiego rodzaju wydarzeń kulturalnych, w tym także na Pol’and’Rock Festival. Podczas Najpiękniejszego Festiwalu Świata Fundacja przeprowadzi w swojej strefie szereg działań edukacyjnych, m.in. warsztaty dotyczące seksualności i rodzicielstwa osób z niepełnosprawnościami, idei dostępności czy zasad savoir-vivre w stosunku do OzN. Ponadto strefa Fundacji będzie także punktem wsparcia dla wszystkich uczestników z niepełnosprawnościami, którzy przybędą na tegoroczny Pol’and’Rock Festival – będą oni mogli liczyć na pomoc specjalistów – doradców OzN, ale także tradycyjnie przygotowany będzie punkt napraw technicznych dla osób poruszających się na wózkach.
Fundacja Avalon w swoim codziennym działaniu stawia na jak największą samodzielność osób z niepełnosprawnościami w przestrzeni publicznej. Promowanie dostępności wszelkich wydarzeń publicznych, ale także zachęcanie OzN do korzystania z oferty tych miejsc i wydarzeń, które są dla nich dostępne, to także będzie jedno z zadań, realizowanych przez Fundację w czasie tegorocznego Festiwalu Pol’and’Rock.
Działalność Fundacji skierowana będzie również do wszystkich uczestników Festiwalu, którzy chcą bliżej poznać świat widziany oczyma osób z niepełnosprawnościami. Dawkę niezbędnej wiedzy dostarczą zaproszeni goście, a niezapomniane doświadczenia zapewni udział w specjalnie przygotowanych torach przeszkód, quizie oraz warsztatach o różnej tematyce.
„Festiwal Pol’and’Rock to wydarzenie, którego sensem jest nie tylko muzyka, ale także edukacja i rozmowa na wiele tematów nurtujących młodych Polaków. Fundacja Avalon tradycyjnie już zaprasza uczestników Festiwalu do dyskusji poświęconej różnym aspektom niepełnosprawności – aby budzić świadomość i wrażliwość na kwestie dotyczące funkcjonowania osób z niepełnosprawnościami w społeczeństwie. Będziemy mówili o równości, o walce z dyskryminacją, wykluczeniem czy stereotypami. Będziemy udowadniali, że niepełnosprawność to nie słabość a osoby jej doświadczające są osobami równie wartościowymi jak pełnosprawni. A także – będziemy chcieli w czasie wydarzenia wspierać osoby z niepełnosprawnościami, które przyjadą na Festiwal, by maksymalnie niezależnie i samodzielnie czerpać z całego bogactwa jego kulturalnych i edukacyjnych aktywności. Do czego niezmiennie zachęcamy!”- Krzysztof Dobies, dyrektor generalny Fundacji Avalon.

Podejmij wyzwania i odwiedź stoisko Fundacji Avalon!

Strefa Fundacji Avalon podczas trwania całego Festiwalu pozostaje otwarta dla każdego oraz oferować będzie ciekawe i różnorodne aktywności. Miłośnicy sportu będą mogli spróbować swoich sił w wykręceniu jak najlepszego czasu na handbike’u – rowerze napędzanym siłą rąk. Mistrzowie quizów będą mogli sprawdzić swoją wiedzę z zakresu mitów i tabu z życia związanych z życiem osób z niepełnosprawnościami. Z kolei głodnych wiedzy Fundacja zaprasza na inspirujące warsztaty między innymi o tematyce seksualności i życia intymnego w aspekcie niepełnosprawności, dostępności czy też savoir-vivre’u. Na najmłodszych i artystycznych dusz będzie czekała ogromna kolorowanka.
„Mamy nadzieję, że strefa Fundacji Avalon spotka się z nie mniejszym zainteresowaniem, jak miało to miejsce w latach poprzednich. Dla osób, które na co dzień nie mają styczności ze światem niepełnosprawności, na pewno będzie to okazja do zmierzenia się ze swoim własnym spojrzeniem na świat OzN i okazja do weryfikacji swoich poglądów, ale też stereotypów i mitów. A dla samych osób z niepełnosprawnościami będzie to na pewno strefa wsparcia i przyjazna przystań, która ułatwi funkcjonowanie w wielkim tyglu festiwalowych zdarzeń i atrakcji.”- Zuzanna Makowska, specjalistka ds. komunikacji i koordynatorka obecności Fundacji Avalon na Pol’and’Rock Festival.
Pol’and’Rock Festival odbędzie się w dniach 4-6 sierpnia 2022 roku tym razem w Czaplinku w województwie zachodniopomorskim.


 

Źródło: inf. pras.