„Pomoc domowa” – spektakl z audiodeskrypcją

Termin i miejsce wydarzenia:
16.05.2024 (czwartek), godz. 19:15
Teatr „Bagatela” im. Tadeusza Boya-Żeleńskiego
ul. Karmelicka 6
31-128 Kraków
Bilety ulgowe na spektakl w cenie 50 zł przysługują osobom z niepełnosprawnością na podstawie aktualnej legitymacji osoby z niepełnosprawnością oraz bilety ulgowe dla asystentów osób z niepełnosprawnością również w cenie 50 zł (zgodnie z cennikiem Teatru Bagatela).
Dla zainteresowanych, przed spektaklem, w ramach biletu zostanie zorganizowane zwiedzanie dotykowe sceny, które rozpocznie się o godz. 17.45.
Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc, w celu zakupu biletów i chęci zgłoszenia udziału w zwiedzaniu dotykowym sceny, należy się wcześniej skontaktować z Biurem Rezerwacji Biletów.
Biuro Rezerwacji Biletów
Od poniedziałku do piątku
w godz. od 9.00 do 16.00,
tel. (12) 422-66-77
Szczegółowe informacje można uzyskać u Pani Edyty Wiśniowskiej (koordynatorki do spraw dostępności)
Od poniedziałku do piątku,
w godz. od 9.00 do 16.00
tel. (12) 424-52-25, 663 141 200
e-mail: e.wisniowska@bagatela.pl


 

Dla rezolutnej pokojówki Nadii nowa praca oznacza nowe kłopoty, choć entuzjastycznie oddający się romansom chlebodawcy pozwalają jej drenować swoje portfele i barek. W spektaklu publiczność odnajdzie chwyty klasycznej farsy. Pomoc domowa, zaprezentowana polskiej publiczności jako Perła w 1971 roku, jest debiutem scenicznym Camolettiego z 1958 roku i artystyczną rozgrzewką przed wystawionym cztery lata później Boeingiem, boeingiem. Główna bohaterka, Nadia, tak wiele razy opowiada jednak o poprzednim pracodawcy: „ile ja miałam nerwów, z nim i tymi jego babami!”, że miłośnicy Odlotowych narzeczonych z łatwością rozpoznają w nim Maksa. Obie sztuki stanowią odrębne całości i wciąż są wielkimi przebojami nie tylko francuskich scen.

Osoby dramatu:

Nadia – dyskretna i małomówna pokojówka. Uwielbia wycieczki pod Grunwald, wysokogatunkowe trunki i szelest banknotów.
Norbert – pan domu. Służbowo – dyrektor działu zamówień i ofiara szwedzkich kontrahentów. Prywatnie – amator pszczół.
Olga – żona Norberta. Najlepiej czuje się u siebie w domu.
Maja – wrażliwa, wdzięczna i złakniona faceta młoda kobieta odziana w różowe futerko. Jej romantyczne nastawienie do rzeczywistości jest co i rusz wystawione na ciężkie próby.
Marek – przystojny mężczyzna wciśnięty w nie swoją piżamę. Właściciel pięknego mieszkania, do którego trudno mu zaprosić atrakcyjną kobietę.
Czas trwania spektaklu: 105 minut (jedna przerwa)
Premiera: 15 czerwca 2016 roku.
Autor: Marc Camoletti Reżyseria: Paweł Pitera