Sport bez barier w Łodzi. Przyznano dotacje klubom, które trenują sportowców z niepełnosprawnością


200 tysięcy złotych przeznaczy w tym roku Miasto Łódź na wsparcie sześciu klubów, trenujących sportowców z niepełnosprawnością. To o 50 tysięcy więcej niż w ubiegłym roku.
– W 2019 roku dotowaliśmy kluby, które trenują sportowców z niepełnosprawnością kwotą 90 tysięcy złotych Rokrocznie staramy się zwiększać te środki. Dziś to już kwota 200 tysięcy złotych. Podwoiliśmy więc ją z nawiązką. Dodatkowo jest to średnio 90 procent wnioskowanej przez kluby kwoty. Trenują i z sukcesami występują w nich zawodniczki i zawodnicy z różnych dyscyplin sportowych: od siatkówki, przez curling, koszykówkę na wózkach, kolarstwo czy tenis stołowy albo szachy bądź kręglarstwo. Chcemy wspierać sport dla osób, które przełamują swoje bariery. Tak naprawdę oni pokazują, że wola walki i chęć rywalizacji są najlepszą drogą do tego, by spełniać swoje marzenia. Bez względu na ograniczenia – powiedziała wiceprezydent Łodzi Joanna Skrzydlewska.
Klubami, które otrzymają miejskie wsparcie są: KS Elta, KS Niewidomych „Omega”, Łódzki Klub Sportowy Głuchych, Łódzkie Towarzystwo Rehabilitacyjno-Sportowe Niepełnosprawnych, Polska Organizacja Sportowa, Sportowe Stowarzyszenie Niepełnosprawnych „Start” Łódź i Łódzki Klub Sportowy Głuchych.
– To dla nas ważne środki, będące sporym zastrzykiem dla budżetów naszych klubów. Trenujemy sportowców z różnych dyscyplin i pozwalamy im przełamywać swoje bariery. Zachęcamy wszystkie osoby z niepełnosprawnością, by przyszli na nasze zajęcia. Może też wybiorą sport, który będzie dla nich świetną formą aktywności, integracji czy rehabilitacji. To też szansa na sportową karierę, bo przecież mamy w swoich szeregach medalistów mistrzostw Europy czy świata z dużymi szansami na udział w Igrzyskach Paraolimpijskich – powiedział Łukasz Majchrzak, prezes Sportowego Stowarzyszenia Niepełnosprawnych „Start”.


 

Źródło: Biuro Rzecznika Prasowego Prezydent Miasta Łodzi