Uważajcie na siebie! Policja w Ustroniu wyjaśnia sprawę potrącenia niewidomego pieszego

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło na ulicy Szerokiej w Ustroniu. Kierujący fordem w trakcie wymijania potrącił niewidomego pieszego. Poszkodowany trafił do szpitala. Przypominamy o zachowaniu szczególnej ostrożności, zwłaszcza w warunkach ograniczonej widoczności, w rejonach przejść dla pieszych oraz o stosowaniu zasady ograniczonego zaufania na drodze.
Wczoraj (16 listopada 2023 roku) na ulicy Szerokiej w Ustroniu, około godziny 16.40, miał miejsce wypadek z udziałem pieszego. 45-letni kierowca forda na oświetlonym odcinku drogi potrącił 69-letniego niewidomego mężczyznę, który z uwagi na brak chodnika poruszał się lewą stroną jezdni. Pieszy korzystał z laski dla niewidomych wyposażonej w elementy odblaskowe. W wyniku zdarzenia poszkodowany został przewieziony do szpitala. Badanie alkomatem wykazało, że kierujący był trzeźwy. Szczegółowy przebieg zdarzenia wyjaśni policyjne dochodzenie w tej sprawie prowadzone przez Wydział Kryminalny cieszyńskiej komendy.
Przypominamy, że jesień to czas, kiedy widoczność na drodze jest często bardzo ograniczona, a warunki na drodze są bardzo zmienne, zdradliwe i niebezpieczne zarówno dla kierujących, jak i dla pieszych. Przypominamy również, że kierujący pojazdami mają obowiązek zatrzymania się i umożliwienia przejścia przez jezdnię osobie o widocznej niepełnosprawności tak samo, jak osobie niepełnosprawnej, która używa specjalnego znaku. Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności i rozwagi!


 

Źródło: KPP w Cieszynie