Paraolimpijczycy na Drogach Zduńskiej Woli: XV Mistrzostwa Polski w Parakolarstwie

Po raz drugi Zduńska Wola będzie gościć te wyjątkowe zawody, które przyciągnęły blisko dziewięćdziesięciu zawodników z całej Polski. To sportowe święto niepełnosprawnych kolarzy, pełne intensywnej rywalizacji i emocji.
Mistrzostwa Polski w Parakolarstwie Szosowym to wydarzenie, które stawia na piedestale utytułowanych medalistów igrzysk paraolimpijskich, mistrzostw świata i Europy. To właśnie tutaj, na ulicach Zduńskiej Woli, spotkamy sportowców o niezwykłych umiejętnościach i ogromnej determinacji do zwycięstwa.
Pierwszego dnia zawodnicy staną do rywalizacji w jeździe indywidualnej na czas. To moment, kiedy każdy z nich będzie mógł zaprezentować swoje umiejętności i wytrzymałość. Drugiego dnia emocje sięgną zenitu, gdy sportowcy zmierzą się w wyścigu ze startu wspólnego. To prawdziwa dawka adrenaliny zarówno dla zawodników, jak i dla kibiców.
Mistrzostwa Polski w Parakolarstwie Szosowym to jednak nie tylko sportowe zawody. To także okazja do integracji społecznej oraz inspiracja dla wszystkich. Widząc niepełnosprawnych sportowców w akcji, możemy docenić ich determinację, siłę ducha i zdolności. To doskonały moment, by pokonać własne bariery i przekraczać ograniczenia.
Oprócz rywalizacji na najwyższym poziomie, Polski Związek Sportu Niepełnosprawnych START we współpracy z Polskim Komitetem Paraolimpijskim organizuje w sobotę „Piknik Paraolimpijski”. To wyjątkowa okazja, by mieszkańcy Zduńskiej Woli mogli poznać paraolimpijczyków, porozmawiać z nimi i spróbować swoich sił w kilku sportach uprawianych przez osoby niepełnosprawne.
Start i meta zawodów zaplanowane są przed stadionem Powiatowego Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego przy ulicy Piwnej. Trasa wyścigu liczy ponad 10 km i przebiega przez ulice: Piwną, Łaską, Kościelną, Dolną, Paprocką, Pod Borem (Marżynek) oraz Spacerową (Marżynek). Warto dodać, że na czas przejazdów trasa będzie wyłączona z ruchu. Drogi zostaną zamknięte w sobotę od godziny 13:00 do 16:00 oraz w niedzielę od godziny 9:00 do 15:00.
Mistrzostwa Polski w Parakolarstwie Szosowym to nie tylko sportowa rywalizacja, to również duchowa uczta dla wszystkich obecnych. Zduńska Wola znów staje się miejscem, gdzie sport i integracja idą w parze, inspirując nas do pokonywania własnych ograniczeń. Będzie to weekend pełen sportowych emocji i wzruszeń.


 

Źródło: UM Zduńska Wola