Nadodrzańskie klimaty. Oprowadzanie po Nadodrzu z audiodeskrypcją

Termin i miejsce wydarzenia:
06.08.2023 (niedziela), godz. 17:00
Zbiórka pod muralem „Brama do Nadodrza” namalowanym na kamienicy Łokietka 1, przy skrzyżowaniu z ulicą Drobnera, naprzeciw hotelu Park Plaza
Wstęp wolny, obowiązują zapisy:
e-mail: kontakt@fundacjakatarynka.pl
tel. 725-211-301


 

Przez wiele lat wrocławskie osiedle Nadodrze, położone tuż za mostem Uniwersyteckim, nie było częstym celem spacerów. Wizytę w tej części miasta niesłusznie uważano za dość niebezpieczną przygodę. Tym czasem Nadodrze to prawdziwa perełka architektury czynszowych kamienic z ich oszałamiającymi dekoracjami oraz unikatowymi historiami o ludziach, dla których były domem. To również osiedle pełne uroczych, zielonych skwerów, małych sklepików i piekarni, z których wydobywa się zapach prawdziwego chleba.
Nadodrze ma swój niepowtarzalny klimat. Ta historyczna część dawnego Przedmieścia Odrzańskiego kilka lat temu przeszła rewitalizację i dziś jest również jedną z najmodniejszych części Wrocławia. Spacer zacznie się pod wielkim muralem „Brama do Nadodrza”,  zakończy pod remizą strażacką na ulicy Ołbińskiej. Długość trasy to niecały kilometr, ale będzie dużo historycznych opowieści. Trasa biegnie głównie po chodniku. Mogą na nim występować nierówności lub gęsto zaparkowane samochody.