Szczytno: To pierwsze takie szkolenie policjantów w Polsce! Doświadczali bezpośrednich dysfunkcji, z którymi borykają się na co dzień osoby niepełnosprawne

W ciągu trzech dni od 5 do 7 czerwca pracownik cywilny Komendy głównej Policji gościł na terenie Wyższej Szkoły Policji w szczytnie, gdzie przeprowadził innowacyjne zajęcia dotyczące dostosowania komisariatu Policji do potrzeb osób niepełnosprawnych.  To pierwsze tego typu szkolenie w polskiej Policji.
Anna Dąbrowska – ekspert  Biura Międzynarodowej Współpracy Policji Komendy Głównej Policji Nauczyciel stowarzyszony w Instytucie Nauk Społecznych WBiNP WSPol, prowadziła zajęcia na Szkoleniu Zawodowym Oficerskim realizując temat: Komunikowanie się w Policji. W ramach tematu przeprowadziła symulację narady służbowej dotyczącej dostosowania komisariatu Policji do potrzeb osób z niepełnosprawnością. Głównym celem zajęć było uświadomienie słuchaczom szkolenia (przyszłej kadrze kierowniczej Policji) potrzeby projektowania pomieszczeń placówek publicznych w tym Policji z myślą o wszystkich (w tym o osobach z niepełnosprawnością). Słuchacze szkolenia mieli okazję, w trakcie symulacji, doświadczyć bezpośrednich dysfunkcji, z którymi borykają się na co dzień osoby z niepełnosprawnością (niewidomi, słabowidzący, słabosłyszący) ruchową i  z ich perspektywy wykonać jak najlepiej zadania.


 

Źródło: WSPol / podinsp. Anna Zubrzycka INS WBiNP/DKS WSPol