Przystań Żeglarska w Barlinku z udogodnieniami dla osób niepełnosprawnych

Klub Żeglarski Sztorm Barlinek doposaży infrastrukturę wodną na Przystani Żeglarskiej w Barlinku. Zakupiony sprzęt będzie przystosowany dla osób z niepełnosprawnościami. Zadanie to zrealizuje dzięki wsparciu z PO RYBY 2014-2020. Umowę z komandorem klubu Mariuszem Mikołajczykiem oraz skarbnikiem Jackiem Narbuttem podpisał 15 maja br. wicemarszałek województwa Olgierd Kustosz.
– Tym razem unijne środki poprawią zagospodarowanie turystyczne i rekreacyjne nad Jeziorem Barlineckim. Lepiej zagospodarowany obiekt rekreacyjno – sportowy, jakim jest przystań, będzie bardziej przyjazny dla osób z niepełnosprawnościami – mówi wicemarszałek Olgierd Kustosz.
Unijne wsparcie w wysokości ponad 50 tys. zł pozwoli beneficjentowi (Klub Żeglarski Sztorm Barlinek) na zakup jachtu żaglowego przystosowanego do użytkowania przez osoby z niepełnosprawnościami.
– Jacht o długości ponad 3 m i szerokości 1,35 m wyposażony jest w wyższy takielunek z dodatkowym wysięgnikiem, posiadającym dwie dodatkowe liny sterujące do obsługi, które niwelują konieczność przemieszczania się po pokładzie. Ruchomy miecz balastowy o wadze około 30 kg oraz nisko osadzone siedzisko sprawia, że żaglówka jest praktycznie niewywracalna – informuje Mariusz Mikołajczyk, Komandor Klubu Żeglarskiego Sztorm.
Dodatkowo zakupiony zostanie również wózek slipowy oraz żuraw ręczny obrotowy ze stali nierdzewnej, który zamontowany będzie do pomostu. Znajdzie się przy nim uprząż (siedzisko) przystosowane do transportu osób z niepełnosprawnościami z nadbrzeża do żaglówki.
Całkowity koszt realizacji projektu to ok. 63 tys. zł. Ponad 50 tys. zł to środki z PO RYBY 2014-2020.


 

Źródło: Serwis Prasowy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodnio-Pomorskiego