Sofin z udogodnieniami dla osób niewidomych na kolejnych europejskich rynkach

Niemcy, Szwajcaria, Czechy, Węgry i Ukraina – to nowe rynki, na których Global Cosmed, producent płynów do prania i płukania Sofin, wdrożył udogodnienia dla osób z niepełnosprawnością wzroku.
Kiedy we wrześniu 2022 roku marka Sofin decydowała się na wdrożenie innowacji dla osób niewidomych i gorzej widzących, wyznaczyła kierunek budowania nowej jakości produktu. Punktem wyjścia była chęć stworzenia dostępnych dla wszystkich produktów i odpowiadania na problemy starzejącego się społeczeństwa, w którym ponad połowa obywateli ma stwierdzoną wadę lub chorobę oczu. Nowa jakość to nie tylko najlepsze parametry funkcjonalne produktów do prania i płukania, ale też możliwość samodzielnego użytkowania ich dla każdego.
Trzystopniowy system dostępności dla wszystkich został stworzony we współpracy z ekspertami z Towarzystwa Opieki nad Ociemniałymi w Laskach. Z założenia miał być rozwiązaniem:

  1. uniwersalnym – użytecznym dla każdego i możliwym do wdrożenia na dowolnym rynku (możliwość adoptowania tekstu w dowolnym języku, powszechnie używany model kodów);
  2. praktycznym – odnalezienie QR code na opakowaniu jest łatwiejsze dzięki specjalnej wypukłości na butelkach;
  3. kompatybilny-  z dowolnym systemem IT do czytania kodów QR i audiodeskrypcji, z którego korzystają konsumenci w różnych krajach (nie trzeba wgrywać żadnych nowych aplikacji).

Europa i inne kraje rozwinięte cierpią na problem starzejącego się społeczeństwa. Dlatego już dziś należy szukać rozwiązań, które będą odpowiedzią na naturalne procesy związane z dojrzałością, w tym problemy ze wzrokiem. Dlatego wdrożenia takie jak etykieta cyfrowa to nie tylko wyrównywanie szans zgodnie z 10 Celem Zrównoważonego Rozwoju ONZ i element naszej odpowiedzialności społecznej. Upatrujemy w tym rozwiązaniu sukcesu i silnego pozycjonowania produktów Sofin nie tylko na rynkach europejskich – podsumowała Magdalena Miele, wiceprezeska Global Cosmed S.A.
Sofin innowacyjnym produktem


 

Źródło: Global Cosmed