Nadciąga wyczekiwana premiera Forza Motorsport! A w niej… asysta jazdy dla osób niewidomych

Autor: Adrian Witczak


 

Jesteśmy już na ostatniej prostej do premiery Forza Motorsport – tytułu, na który oczekuje sporo fanów gier wyścigowych. Wiemy już, że produkcja wprowadzi do branży kilka nowych, ciekawych rozwiązań. Jednym z nich jest asysta jazdy dla osób niewidomych, której działanie właśnie zaprezentowano na nowym gameplayu.


 

Ten materiał czytasz dzięki uprzejmości redakcji portalu XGP.pl.


 

Nowy gameplay z Forza Motorsport. Gra zaoferuje niewidomym funkcje asysty jazdy

Xbox opublikował nowy film odsłaniający fragmenty rozgrywki z Forza Motorsport. To nie ujęcia z gry były jednak kluczowe we właśnie zaprezentowanym materiale.
Gameplay ukazuje bowiem, jak w akcji działają funkcje asysty dla osób niewidomych. Jej konkretny opis został szerzej zawarty na oficjalnym blogu wydawcy.

Asystent jazdy dla niewidomych działa poprzez dostarczanie zestawu dodatkowych wskazówek dźwiękowych zaprojektowanych tak, aby pomóc graczom słabo widzącym/niewidomym w nawigacji na torach Forza Motorsport.
Asysta zapewnia również graczom dźwiękowe informacje o ich pozycji i orientacji na torze, podejściu do zakrętów i ich pokonywaniu, a także informacje o samochodzie, takie jak: ile trzeba zwolnić, kiedy zmienić bieg (jeśli gra się z manualną skrzynią biegów) i inne.

Zadbanie o niewidomych fanów serii przez deweloperów z Trun 10 Studios z pewnością zasługuje na oklaski. Tym bardziej że niestety rozbudowane opcje dostępności w grach wciąż nie są regułą.
Forza Motorsport trafi do sprzedaży jeszcze w 2023 roku. Tytuł ten ukaże się wyłącznie na PC i Xboxach Series X|S.


 

Źródło: XGP.pl