Bambetle+. Koleo.pl wprowadza ciekawe rozwiązanie dla podróżujących pociągami. Może się okazać niezwykle praktyczne dla osób z niepełnosprawnościami

Serwis Koleo.pl umożliwia podróżnym sprawdzenie rozkładów kolejowych, zakup biletu na połączenia kolejowe i wiele innych funkcjonalności. Jest to możliwe zarówno poprzez stronę internetową, jak i aplikację mobilną na smartfony z systemem Android i iOS.
Dziś zespół Koleo poinformował o wdrożeniu nowego, bardzo ciekawego rozwiązania, które może się okazać bardzo przydatne osobom z niepełnosprawnościami. Chodzi o projekt „Bambetle+”.
Podróżując na wymarzone wakacje lubimy zabierać ze sobą dosłownie wszystko. Nic dziwnego, w końcu odpoczywając z dala od domu lubimy być przygotowani na każdą okoliczność. A w efekcie cierpimy – szczególnie gdy musimy przesiadać się między pociągami.
W aplikacji KOLEO dodano usługę, dzięki której swój bagaż nadacie prosto z domu – a potem odbierzecie go na miejscu. Od teraz Bambetle+ znajdziecie zarówno na swoich urządzeniach z systemem Android, jak i iOS.
Usługa Bambetle+ pojawi się na ekranie automatycznie, po wybraniu połączenia i uzupełnieniu listy pasażerów. Żeby z niej skorzystać – trzeba wpisać adres nadania Bambetli oraz miejsca, do którego mają być one dostarczone. Zostaną one dowiezione wszędzie, na terenie całego kraju – do pensjonatu, domu dawno niewidzianej cioci lub nawet górskiego schroniska. Bagaż zostanie odebrany w ostatni dzień roboczy przed podróżą – o dogodnej i wybranej przez Was porze. Dzięki temu na miejscu nie trzeba będzie długo czekać na bagaż. Bambetle będą już na miejscu, a przejazd pociągiem – wyjątkowo lekki i spokojny.
Ponadto Koleo.pl oferuje funkcję śledzenia przesyłki. Jej aktualny status można sprawdzić oczywiście w aplikacji Koleo.
W ramach usługi Bambetle+ można nadać łącznie maksymalnie 6 sztuk bagażu w różnych rozmiarach. Gabaryty podzielono na 3 kategorie cenowe, w zależności od ich masy: do 5, 15 i do 30 kilogramów. W zależności od potrzeb można jednocześnie nadać bagaże z różnych kategorii wagowych. Każdy z bambetli powinien mieć maksymalnie 200 cm długości, a jego obwód (długość + 2x szerokość + 2x wysokość) nie może być większy niż 450 cm.
Z usługi Bambetle+ można skorzystać planując dowolną podróż na terenie kraju – niezależnie od trasy przejazdu i liczby zaplanowanych przesiadek. Warunek jest jeden – przynajmniej 100 km drogi musi być wykonane pociągami PKP Intercity. Pozostałą część podróży można wykonać pociągami dowolnych przewoźników lub nawet innymi środkami transportu.


 

Źródło: Koleo.pl