Rumunia: W Bukareszcie otwarto pierwszą placówkę pocztową dostosowaną do potrzeb osób z dysfunkcją wzroku

Poczta Rumuńska niedawno otworzyła w Bukareszcie swój pierwszy urząd pocztowy dostosowany do potrzeb osób z dysfunkcjami wzroku.
Poczta Rumuńska numer 39 w Bukareszcie jest przystosowana „w taki sposób, że gdy osoba z wadami wzroku przekroczy jej próg, może z łatwością uzyskać informacje niezbędne do poruszania się po urzędzie i dostęp do usług pocztowych bez potrzeby korzystania z pomocy osoby towarzyszącej”, czytamy w oficjalnym komunikacie prasowym.
Nowa placówka została zaadaptowana z pomocą prywatnej firmy, która zainstalowała zaawansowany technologicznie system Step-Hear, aby zapewnić osobom niedowidzącym możliwość samodzielnej nawigacji po budynku. System Step-Hear składa się z bezpłatnej aplikacji do pobrania na telefon komórkowy, która po synchronizacji z czujnikami zainstalowanymi na poczcie przekaże nagrany wcześniej komunikat dźwiękowy zawierający wszystkie informacje niezbędne do nawigacji wewnątrz budynku i dostępności placówki.
Poczta Bukareszt 39 znajduje się pod adresem Șoseaua Iancului no. 5-7, w Dystrykcie 2, w rejonie odwiedzanym przez osoby z dysfunkcjami wzroku, w pobliżu Związku Niewidomych w Rumunii. Inne urzędy pocztowe mają zostać wyposażone w system Step-Hear w niedalekiej przyszłości.


 

Źródło: Romania-insider.com