Niesamowity występ 13-letniej niewidomej pianistki! Podbiła serca widzów w popularnym brytyjskim talent show (video)

Widzowie byli oszołomieni, gdy zobaczyli, jak niewidoma 13-latka wykonuje bezbłędnie utwór Chopina na pianinie na stacji kolejowej w Leeds.
Lucy zachwyciła publiczność swoimi umiejętnościami w jednym z odcinków talent show Channel 4 The Piano, prowadzonego przez Claudię Winkleman i ocenianego przez piosenkarkę „Grace Kelly” Mikę i pianistę koncertowego Lang Lang.
W programie muzycy występują przed osobami dojeżdżającymi do pracy na stacjach London St Pancras i Birmingham New Street podczas gdy jurorzy obserwują ich z sekretnego pomieszczenia za pośrednictwem transmisji video.
Na koniec każdego odcinka sędziowie wybierają jednego pianistę, który wystąpi na scenie.
Niezwykły występ Lucy nie został jeszcze wyemitowany w całości, ale klip został opublikowany na Twitterze przez oficjalne konto Channel 4.
Tłum na stacji patrzy z podziwem na jej występ, a ludzie w mediach społecznościowych mówią, że klip doprowadził ich do łez.
Na początku filmu mężczyzna prowadzi Lucy do pianina i pomaga jej znaleźć miejsce, podczas gdy Winkleman rozmawia z kobietą, która wydaje się być matką lub opiekunem nastolatki.
Nam udało się dotrzeć do nagrania z występu Lucy zamieszczonego w serwisie Youtube i faktycznie jest ono bardzo wzruszające. Film możecie zobaczyć poniżej:

W występie niewidomej 13-latki nie byłoby nic nadzwyczajnego – przecież wiele osób niewidomych jest bardzo uzdolnionych, ale dziewczynka poza tym, że jest niewidoma, jest też w spektrum autyzmu. Nie mówi. Jej sposobem komunikacji jest właśnie muzyka.
Jurorzy oglądali jej występ z szeroko otwartymi ustami i wyglądali na bardzo poruszonych.

„To niewiarygodne, że ona może zagrać ten utwór. Jak – jak ona się uczy? To znaczy, to jest niesamowite”

mówił Lang Lang. Gdy tłum oklaskiwał Lucy pod koniec jej występu, dodaje:

„O mój Boże. O mój Boże, to jest – to jest niemożliwe. Zaniemówiłem, nie wiem, co powiedzieć.”


 

Źródło: LBC.co.uk / Channel 4