Zręczyce: Mężczyzna stracił wzrok w jednym oku po postrzale z wiatrówki. Sprawca jest już w areszcie

20-latek po kłótni w barze z 32-latkiem, zaatakował go na ulicy, strzelając z samochodu z wiatrówki gazowej. Poszkodowany stracił oko. Sprawca został szybko ustalony i zatrzymany przez kryminalnych z Gdowa i Wieliczki. Sąd na wniosek myślenickiej prokuratury tymczasowo aresztował podejrzanego.
Dyżurny Komisariatu Policji w Gdowie w nocy z 4 na 5 marca 2023 roku został powiadomiony o zranieniu mężczyzny w miejscowości Zręczyce (gmina Gdów). Jak wynikało ze wstępnych ustaleń Policji, jeden z pasażerów  samochodu marki Skoda, który przejeżdżał obok osób stojących na przystanku, oddał strzał z  bliskiej odległości z nieustalonej broni w kierunku 32-latka, raniąc go w oko. Po zdarzeniu skoda oddaliła się w nieznanym kierunku.
Funkcjonariusze Zespołu Kryminalnego Komisariatu Policji w Gdowie wraz z policjantami Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce podjęli intensywne czynności zmierzające do ustalenia osób biorących udział w zdarzeniu. Wytypowali  6 osób mogących mieć związek ze sprawą, które zamieszkiwały na terenie  powiatów wielickiego i bocheńskiego. Policjanci 5 i 6 marca przesłuchali figurantów i przeszukali ich posesje. Podczas przeszukania u 20-letniego mieszkańca powiatu bocheńskiego,  funkcjonariusze ujawnili broń, z której został oddany strzał do pokrzywdzonego mężczyzny. To wiatrówka gazowa na metalowe kulki, która została zabezpieczona do badań w laboratorium kryminalistycznym.  20-latek został zatrzymany. Ustalono, że zaatakował 32-latka w związku z wcześniejszą kłótnią, która miała miejsce pomiędzy nimi w lokalu gastronomicznym w Gdowie.  Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zatrzymanemu zarzutu spowodowania trwałego uszczerbku na zdrowiu 32-latka.  Na wniosek Prokuratury  Rejonowej  w Myślenicach, 7 marca br. sąd  zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Sprawcy grozi kara pozbawienia wolności na okres nie krótszy od lat trzech.


 

Źródło: KPP w Wieliczce