„Od-nowa” – sala poświęcona wiosennemu świętowaniu. Oprowadzanie z wykorzystaniem audiodeskrypcji i materiałów dotykowych

Termin i miejsce wydarzenia:
16.03.2023 (czwartek), godz. 17:00
Muzeum Etnograficzne w Krakowie, Ratusz
plac Wolnica 1
31-060 Kraków
Koszt udziału: w cenie biletów wstępu na wystawę stałą. Bilet normalny: 18 zł, bilet ulgowy: 10 zł, asystent osoby z niepełnosprawnością uczestniczy w oprowadzaniu bezpłatnie.
Płatność: bezpośrednio przed oprowadzaniem, gotówką lub kartą w kasie MEK
Liczba miejsc jest ograniczona. Obowiązują zapisy przez formularz internetowy.
W razie potrzeby pracownicy Muzeum starają się zapewnić asystę z najbliższego przystanku komunikacji miejskiej (Plac Wolnica). Potrzebę asysty należy zgłosić do 14 marca 2023 r., przez formularz zapisu na oprowadzanie lub pod numerem telefonu 883-751-003.


 

W okresie poprzedzającym Wielkanoc Muzeum Etnograficzne w Krakowie zaprasza do „Od-nowy” – sali poświęconej wiosennemu świętowaniu. O jej sekretach opowie Małgorzata Oleszkiewicz – specjalistka w zakresie świątecznych zwyczajów i współautorka tej części wystawy.
Oprowadzaniu będzie towarzyszyła audiodeskrypcja na żywo. W trakcie zostaną wykorzystane materiały dotykowe: kopie eksponatów, tyflografiki, świeże rośliny, dawne przedmioty będące odpowiednikami obiektów z kolekcji MEK.
W programie: tradycje, zapachy i smaki Wielkanocy, palmy ze świeżych roślin, zabawki z krakowskich odpustów, pisanki z kolekcji liczącej ponad 8 tysięcy sztuk.