Tanzania: Powstała książka dla osób niewidomych na temat bezpieczeństwa w miejscu pracy wydana w alfabecie Braille’a

Urząd ds. Bezpieczeństwa i Zdrowia w Pracy (OSHA) wydał specjalną książkę do szkolenia osób niewidomych i niedowidzących w zakresie bezpieczeństwa i zdrowia w miejscu pracy.
Napisana alfabetem Braille’a książka ma umożliwić grupie zapoznanie się z wytycznymi dotyczącymi bezpieczeństwa i zdrowia podczas codziennej działalności gospodarczej.
Minister Stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów (Pracy, Młodzieży, Zatrudnienia i Osób Niepełnosprawnych), profesor Joyce Ndalichako, zaprezentowała oficjalnie wydawnictwo w tym tygodniu w Dodomie.
W wydarzeniu wzięło udział ponad 100 przedstawicieli osób słabowidzących, którzy wcześniej w trakcie jednodniowego szkolenia mogli zapoznać się z jego treścią i zawartymi w nim zagadnieniami.
Podczas inauguracji szkoleń i prezentacji książki prof. Ndalichako zachęciła grupę do korzystania z książki zgodnie z jej przeznaczeniem, czyli jako narzędzia do realizacji codziennych obowiązków poprzez przestrzeganie procedur bezpieczeństwa i zdrowia.

„Cieszę się, że OSHA organizuje to szkolenie, ale ważniejsze w tym szkoleniu jest to, że przygotowaliśmy specjalną książkę napisaną alfabetem Braille’a, aby osoby niewidome mogły przeczytać i zrozumieć zawartą w niej treść”

– powiedziała Ndalichako.
Minister zwróciła uwagę, że rząd pod przewodnictwem prezydenta Samii Suluhu Hassan kontynuuje poprawę jakości różnych usług dla osób niepełnosprawnych, w tym formułuje polityki, prawa i regulacje, a także różne wytyczne w celu poprawy ich dobrobytu.
Minister powiedziała ponadto, że według wyników Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań z 2022 r. Tanzanię zamieszkuje 61,7 mln osób, a przetwarzanie danych w celu ustalenia faktycznej populacji osób niepełnosprawnych wciąż trwa.


 

Źródło: Dailynews.co.tz