Katowice: Cuda, cuda ogłaszają. Ukraiński paraolimpijczyk po operacji odzyskał wzrok

Wspaniałą wiadomość tuż przed świętami Bożego Narodzenia przekazał Okręgowy Szpital Kolejowy w Katowicach.
W Okręgowym Szpitalu Kolejowym rocznie wykonuje się prawie 30 zabiegów przeszczepu rogówki. Zakwalifikowani Pacjenci czekają na ten bardzo skomplikowany i trudny zabieg nie dłużej niż pół roku. Na listę oczekujących trafił też Serhii  Sydorenko z Ukrainy.
30 lat temu w wyniku wybuchu doznał poparzenia oczu. Przestał widzieć. Już jako osoba niewidząca poznał żonę, doczekał się dwójki dzieci, a nawet zdobył dwa złote medale na paraolimpiadach w Sydney i Pekinie.
I właśnie …. Odzyskał wzrok. Zespół pod kierunkiem prof. dr hab. n. med. Edwarda Wylęgały wykonał z sukcesem zabieg usunięcia bielma rogówki połączony z usunięciem zaćmionej soczewki i przeszczepem amerykańskiej sztucznej rogówki.
– Jestem bardzo szczęśliwy i bardzo wdzięczny Polsce. Jestem wdzięczny profesorowi za to, że jest człowiekiem z sercem na dłoni i ma złote ręce. Dzięki wszystkim Wam dostałem nowe życie – mówił wzruszony Serhii.
To wszystko było możliwe dzięki temu, że w Okręgowym Szpitalu Kolejowym w Katowicach pracują wybitni specjaliści i placówka posiada wysokiej klasy sprzęt.


 

Źródło: Okręgowy Szpital Kolejowy w Katowicach