Bydgoszcz: Miasto pozyskało środki na likwidację barier w jednej ze szkół

Miasto zdobyło dofinansowanie unijne na likwidację barier w szkole integracyjnej na Wyżynach. W ramach inwestycji zamontowana zostanie nowa winda oraz elementy ułatwiające poruszanie się po szkole. W Bydgoszczy trwają też inne zadania, które uwzględniają potrzeby dzieci z niepełnosprawnościami.
Wysokość otrzymanego dofinansowania wynosi 250 tys. zł, kolejne 77 tys. zł to wkład własny miasta.  Środki z Programu POWER pozwolą na zwiększenie dostępności w budynku Zespołu Szkół nr 19, w którym mieści się integracyjna szkoła podstawowa oraz integracyjne liceum ogólnokształcące. Budynek mieści się przy ul. Grzymały – Siedleckiego na Wyżynach.
ZS nr 19 Integracyjnych zyska udogodnienia dla dzieci i młodzieży z różnymi niepełnosprawnościami. Istniejąca w budynku winda jest obecnie wymieniana na nową. W ramach projektu budynek zostanie jeszcze wyposażony w elementy zwiększające dostępność komunikacyjną całej placówki. Planowany jest zakup planów tyflograficznych, pętli indukcyjnych dla osób niedosłyszących, czy montaż tabliczek w alfabecie Braille’a. W szkole pojawią się także bezstresowe dzwonki, zabezpieczone zostaną progi schodów.

Basen na Miedzyniu dla wszystkich

Przy ZS nr 8 przy ul. Pijarów, do której uczęszcza 800 uczniów i przedszkolaków powstała nowoczesna pływalnia. Głównym elementem jest basen sportowy o zmiennej głębokości 1,20-1,80 m i wymiarach 25×12,5 m z sześcioma torami pływackimi wyposażonymi w bloki startowe. Niecka basenu sportowego ze stali nierdzewnej została  wyposażona w tuleje z jednym podnośnikiem samobieżnym dla osób niepełnosprawnych. Podobne urządzenia znajdują się m.in. na basenie Piąta Fala na Kapuściskach.


 

Źródło: Biuro Prasowe – Urząd Miasta Bydgoszczy