„Karmaniola – czyli od sasa do lasa” – Operetka z audiodeskrypcją

Termin i miejsce wydarzenia:
02.07.2022 (sobota), godz. 16:00
Gdański Teatr Szekspirowski
ul. Wojciecha Bogusławskiego 1
80-818 Gdańsk
Dla osób z dysfunkcją wzroku i ich asystentów przewidziano specjalną pulę biletów. Osoby zainteresowane proszone są o kontakt z kasą biletową Teatru Wybrzeże:
tel. 519-155-636
e-mail: bilety@teatrwybrzeze.pl


 

Operetka to „boski idiotyzm”, wielkie słowa, emocje rozdęte do niewyobrażalnych rozmiarów, przesadne gesty, minoderia, błaha treść, muzyka wpadająca w ucho, pióra, fraki i wszelki nadmiar, można jej zarzucić wszystko, poza jednym: od stuleci niezmiennie cieszy się powodzeniem i znajduje się w repertuarze każdego liczącego się teatru operowego. KARMANIOLA operetta wielce narodowa Moniuszki, różni się od typowych operetkowych hitów. Akcja dzieje się w czasie Wielkiej Rewolucji Francuskiej, w Paryżu, amanci nie tracą głów dla pięknych dam, ale tracą je na gilotynie. Polak spotyka Polaka, wrzawa, nienawiść, polityka, śmierć, tęskna dumka śpiewana na swojską nutę, to właśnie prawdziwie polska operetka, polskie piekło, polska dzisiaj.
„Rzadko się zdarza oglądać tak doskonale dostrojony aktorsko zespół, działający w spektaklu Pawła Aignera jak jeden instrument. […] Jedna z najlepszych komedii ostatnich lat w Teatrze Wybrzeże.”
Łukasz Rudziński, Trójmiasto.pl