Senior w mieście, czyli jak zawojować Rzeszów po sześćdziesiątce.

Termin i miejsce wydarzenia:
29.09.2018, godz. 16:00
30.09.2018, godz. 16:00
Muzeum Dobranocek w Rzeszowie
ul. Mickiewicza 13
35-064 Rzeszów
Tel. 17 748 36 51
Wstęp: 2 zł/osoba
Wydarzenie jest organizowane w ramach cyklu imprez pod nazwą: „Senior w mieście, czyli jak zawojować Rzeszów po sześćdziesiątce”.

 

Zapraszamy na zwiedzanie grupowe z przewodnikiem wystawy stałej i ekspozycji czasowej „Gra nie tylko na ekranie” przystosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami (tyflograficzne odwzorowania eksponatów, wydawnictwo w brajlu z dotykowymi ilustracjami, kody QR do filmów z tłumaczem języka migowego i lektorem. Po zwiedzaniu goście będą mieli okazję wziąć udział w pokazie filmowym animacji „Miś Fantazy” z audiodeskrypcją oraz filmu „Len” z audiodeskrypcją, tłumaczem języka migowego oraz napisami.

 

Zwiedzający będą mieli niepowtarzalną okazję zobaczyć różnego rodzaju gry: planszowe, zręcznościowe, logiczne, elektroniczne, także z wizerunkami ulubionych postaci z bajek: „Reksio”, „Bolek i Lolek”, „Pszczółka Maja”, „Mis Uszatek:, „Koziołek Matołek”,„Wilk i Zając”, „Piaskowy Dziadek” i wielu innych.
Na wystawie można też spotkać stare zabawki: klocki, układanki, puzzle, karty, bierki, pchełki, kulki czy serso,
a także klasy czy gumę. Dorośli będą mogli przypomnieć sobie gry, którymi bawili się w dzieciństwie i podzielić się wspomnieniami ze swoimi pociechami. Goście muzeum będą mogli przeżyć niezwykłe emocje sprawdzając swoje umiejętności, refleks i pamięć w grach dostępnych dla zwiedzających. Zwiedzający będą mogli także pograć na dużym ekranie – muzeum przygotowało specjalnie dedykowaną wystawie i projektowi „Dostępne OligofrenoDobranocki” grę, której bohaterem jest Reksio oraz inne atrakcje.